ICP

ICP در می سال ۲۰۲۱ لایو شد و در صرافی های مختلف و بزرگ در همان ابتدایی کار قابل معامله بود که این اتفاق کمتر برای کوین یا توکن ای رخ می دهد. همان ابتدای کار توانست به مارکت کپ ۴۰ میلیارد دلاری دست یابد و رتبه ۴ را در کوین مارکت کپ بدست آورد.

ICP یکی از بزرگترین پروژه های حال حاضر ارزهای دیجیتال است،دلایلی که توانست باعث رشد سریع ICP شود عبارت‌اند از :اولین دلیل این هست که خیلی بر روی ICP سرمایه گذاری شده است، دومین دلیل که می توان به آن اشاره کرد افراد شناخته شده و مشهوری پشت پروژه ICP هستند که سبب جلو بردن این پروژه می شوند، صرافی ها نیز از این موضوع مطلع بودند و تا این کوین را به سرعت لیست کنند

آی سی پی (ICP) مخفف اینترنت کامپیوتر پروتکل است، خالق ICP شرکت دفینیتی (Dfinity) است که یک شرکت غیر انتفاعی در حوزه تکنولوژی است. شرکت دفینیتی سالها قبل بر روی گیمینگ بر بستر بلاک چین فعالیت می کرده است.اما بعد ها تصمیم گرفت که پروژه خود را از گیمینگ به یک ابر کامپیوتر جهانی تغییر دهد.

هدف دفینیتی این است که کلاً ساختار اینترنت امروزی و که ما با آن آشنا هستیم را عوض کند و یک اینترنتی ایجاد کند که همه افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، ضد سانسور باشد، هر کسی هر چقدر منابع احتیاج دارد هزینه کند و کلاً تمام قراردادهای هوشمند و تراکنش ها بر روی آن اینترنت قابل انجام شدن باشد، در عین حال شبکه ای ضد هک نیز باشد.

باید این نکته را در نظر گرفت تحقق این اهداف در طولانی مدت امکان پذیر است. به طوری که در وایت پیپر این ارز هم آمده چیزی حدود ۲۰ سال زمان برای اجرایی شدن این اهداف نیاز است.

یکی دیگر از اهداف آی سی پی این است که انحصار اینترنت را از غول هایی مثل گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل بر دارد مانند براوو. یکی از مزایای اینترنت ICP این است که مانع از تحقق امکان اینترنت می شود. دومینیک ویلیام موسسه پروژه اینترنت کامپیوتر پروتکل است.

 

تفاوت اینترنت کامپیوتر ICP و اتریوم ETH

اتریوم، بستری را برای برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) و قرار داد های هوشمند فراهم می‌کند. بخشی عمده ای از این اپ ها عمدتاً مربوط به نقل و انتقال دارایی‌های دیجیتالی است، هدف اینترنت کامپیوتری با اختصاص هویت‌های خاص به اطلاعات، اینترنت سنتی را با استفاده از انتقال حاکمیت ICP به کاربران منتقل می کند.

اتریوم از قراردادهای هوشمند برای اجرای توافق‌ها و اقدامات لازم استفاده می‌کند. در حالیکه اینترنت کامپیوتری (ICP) از واحدهایی استفاده بسیار شبیه به قراردادهای هوشمند استفاده می کند، اما این واحد ها از مقیاس پذیری بالایی برخوردار اند.

تفاوت قابل ملاحضه ای بین سرعت و کارایی ICP و اتریوم وجود دارد. در شبکه اتریوم کارمزدها بالا و مقدار تأیید تراکنش ها نسبت به ICP بالاتر است، به عبارتی توان عملیاتی اینترنت کامپیوتر به لطف فناوری آن بالاست. اما باید این را در نظر بگیرید که با اجرایی شده  نسخه ۲Ethereum  این تفاوت‌ها به میزان قابل توجهی تغییر می کنند.

 

کیف پول ارز دیجیتال ICP

 

  • کیف پول کوین لیست Coinlist
  • کیف Safepal

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *