به گزارش وب سایت صرافی رمز ارز کوبکس، صرافی بزرگ رمز ارز Binance اعلام کرده است دیگر معاملات رمز کد گذاری شده و سایر خدمات در سنگاپور را ارائه نمی دهد! طبق خبر رسمی که این صرافی در سایت خود اعلام کرده است کاربرانی که از سنگاپور به خدمات صرافی رمزنگاری مانند : ” خدمات سپرده گذاری پول نقد، معاملات لحظه ای ارزهای کد گذاری شده از طریق کانال های فیات و هم چنین مبادله خدمات پرداخت های تنظیم شده ” دسترسی نخواهند داشت.

Binance یک بستر وب بین المللی می باشد که میلیون ها مخاطب از تمام نقاط جهان برای معاملات رمز ارز ها از آن استفاده می کنند و بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال در آن معامله می شود. از مزیت های Binance این است که ساخت حساب کاربری در آن کاملا رایگان است و در کمتر از چند دقیقه می توان یک حساب کاربری ساخت ( البته ابدا با IP و شماره تلفن ایران شما قادر به ساخت حساب کاربری نخواهید بود ) .

صرافی Binance در سال ۲۰۱۷  شروع به کار کرد و در کمترین زمان رشد فزاینده ای داشت  و از رقبای قدرتمند خود پیشی گرفت . حجم معاملات روزانه Binance  تا اواسط سال ۲۰۲۱ به طور میانگین حدود ۱۸ میلیارد دلار است ، که این نشان دهنده ی میزان خریداران و فروشندگان بالای Binance است .

 

اعمال تغییرات از ماه اکتبر

تغییرات به وجود آمده Binance  برای کاربران سنگاپور از ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱ است . Binance عنوان کرده است که معامله گران در اسرع وقت دارایی های خود را برداشت کنند و معاملات خود را به موقع انجام دهند . دلیل این محدودیت های فعالیت های تجاری بیشتر برای نگرانی هایی است که این صرافی با نظارت در بازارهای معاملاتی این کشور آسیایی داشته است .

طبق گزارشهایی که قبلا منتشر شده است ، حرکتی که این پلت فرم معاملاتی را مجبور به حذف جفت های معاملاتی و گزینه های پرداخت دلار سنگاپور |( SGD)کرد ، غیر قانونی اعلام کردن Binance  توسط اداره پولی سنگاپور (MAS) است .

Binance در اطلاعیه خود عنوان کرده است ، به عنوان صرافی که از نظر حجم معاملات به بزرگترین صرافی در دنیامعرفی می شود، محصولات و خدمات خود را دائما ارزیابی می کند و بر طبق تعهداتی که دارد و ملزم به رعایت آنها می باشد ، کاربران سنگاپوری را در رابطه با خدمات پرداخت های مشخص محدود می نماید. البته در اطلاعیه این صرافی نیامده است که آیا تمامی فعالیت های تجاری خود را در این کشور تعطیل می کند یا خیر ؟ ولی همچنان فعالیتهایی مانند معاملات P2P ممکن است در دسترس کاربران سنگاپوری باشد .

محدودیت های معاملات رمزنگاری چند وقتی است که در آسیا شدت گرفته است از جمله در کشور کره جنوبی و به دنبال آن چین نیز با وضع قوانینی که پلت فرم های معاملات رمزنگاری را مجبور کرده است که پایگاه عملیاتی خود را در کشورها تغییر دهند .

بعد از ۲۴ سپتامبر که کره جنوبی به صرافی ها اعلام کرد باید مشارکت سازگار با بانک های محلی داشته باشند تا ضمن دسترسی راحت تر کاربران بتوانند مشتریان خود را نیز بشناسند ، از ۶۳ پلتفرم معملاتی که در این کشور قرار دارند تنها ۴ مورد توانستند این خواسته را برآورده کنند و الباقی پلتفرم ها اعلام خروج  از کشور شدند . باید دید با این روند ، سایه ی شوم ابرهای سیاه محدودیت های معاملات رمزنگاری تا کی بر سر کشورهای آسیایی باقی می ماند ؟!!

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *