چطور جلوی ضرر را بگیریم؟ همواره دوری کردن از نکاتی که باعث ضرر می شوند سر لوحه ی کار معامله گران حرفه ای بوده است. در این مقاله قصد داریم ، به ۹ دلیل که باعث SL خوردن می شوند بپردازیم.

 SL مخفف STOP Loss و به معنای توقف ضرر می باشد. این ۹ دلیل معمولا باعث می شوند که ما در معاملات اصطلاحا ضرر بخوریم و سود مناسب را نتوانیم کسب کنیم.

 

اولین دلیل این است که زمانی که در بازاری پر نوسان ترید می کنیم SL ها را بسیار کوچک انتخاب می کنیم. در این صورت احتمال دارد SL ها فعال شده و شما ضرر کنید.

 

دوم اینکه ممکن است شما با حجم معاملاتی بالایی وارد SL شوید در این صورت وقتی که می خواهید اس ال بگذارید مشاهده خواهید کرد که از نظر دلاری مقدار زیادی می شود. همین نگاه دلاری به بازار باعث می شود اس ال کمی را بگذارید و در نهایت به ضرر بخورید.

 

سوم اینکه با تکرار SL خوردن یقینا استراتژی شما مشکل دارد. یا استراتژی شما در نقطه ی ورود مشکل دارد یا در قسمت اس ال گذاری مشکل دارد و در این صورت شما باید آن را حل کنید.

 

چهارم اینکه زمانی که بازار پر نوسان است و خبر ها در زمینه ی رمز ارز ها زیاد است وارد ترید شده اید. خب با توجه به این احتمال اینکه حد ضرر فعال بشود را خیلی بالا می برد. در واقع هر چقدر خبر ها بیشتر شوند نوسان بازار هم بیشتر می شود.

 

پنجمین دلیل برای ضرر خوردن این است که شما هیچ استراتژی نداشته باشید. به بیان دیگر شما به صورت کاملا شانسی و بدون پشتوانه ی تحلیلی حد ضرر خود را قرار می دهید و همین اتفاق باعث می شود تا در نهایت حد ضرر شما فعال شود.

 

هفتمین دلیل این است که در مواقعی معامله گر سعی می کند ریسک به ریوارد به هم متناسب باشند به همین دلیل زمانی که وراد پوزیشن می شود مشاهده می کند SL خیلی بیشتر از TP است اما با این وجود به جای اینکه به صورت منطقی و برنامه ریزی شده وارد پوزیشن شود سعی می کند SL را بالا ببرد همین کار موجب می شود تا حد ضرر فعال شود.

 

هشتمین دلیل ریسک فری کردن است. ریسک فری کردن (Risk Free) باعث می شود که حد ضرر ما خورده شود. خیلی از کاربران دچار ترس می شوند و تا کمی بازار روی سود حرکت می کند به سرعت ریسک فری کرده و احساس آسودگی خاطر می کنند. در صورتی که این ریسک فری کردن باعث می شود که SL خورده شود. و در دراز مدت نیز باعث خواهد شد که Margin معامله گر از بین برود.

 

نهمین دلیل نیز به عنوان آخرین دلیل این نکته است که باید بدانیم SL بخشی از بازار رمز ارز ها است. اس ال کردن بخشی از استراتژی ماست. این قابلیت ممکن است فعال شود و ضرر کنیم. بدون استراتژی ممکن نیست و لازم است بدانیم که استراتژی صد در صدی نیز وجود ندارد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *