« کِشت سود » در بازار ارز های دیجیتال

ییلد فارمینگ چیست؟

یکی از انواع شیوه های در آمد زایی در دنیای رمز ارز ها روش نام آشنایی به نام ییلد فارمینگ )  ( yield farming است. اینروش نیز یک شیوه عالی مانند استیکینگ است که برای کسب ارز دیجیتال بیشتر، از راه قرارداد های هوشمند ممکن می شود. این روش برای نخستین بار توسط پروژه (Compound) شناخته شد که در ادامه آن توکن COMP به عنوان پاداش به کاربران داده شد. در واقع )  ( yield farming کلکسیونی از استراتژی ها است که سرمایه گذاران با  کمک از آن دارایی های خودشان را افزایش می دهند. ترجمه ییلد به معنای سود است؛ بنابراین ییلد فارمینگ «کِشت سود» معنا می شود.

این روز ها کسب درآمد از راه سرمایه گذاری با یک شیوه درست، نتیجه بسیار خوبی به همراه دارد، ییلد فارمیتگ از یک شیوه بسیار جذاب و پیچیده برای رسیدن به سرمایه گذاری موفق استفاده می کند. «کِشت سود» یک طرح از منابع دارایی نامتمرکز   (DeFi) است که فارمر ها در آن برای رسیدن به نتایج خوب با یکدیگر رقابت می کنند و در عوض همکاری در برنامه های دیفای، توکن رایگان به عنوان پاداش دریافت می کنند.

چطور با استفاده از این روش سود کنیم؟

افرادی که از طرح کِشت سود استفاده می کنند و با تمام جهات و اصول آن آشنا هستند، هماره برای کسب سود بیشتر، دارایی خود را باید میان قرار داد های متعدد جابجا می کنند. شما برای دریافت این پاداش باید سرمایه خود را در یک پلتفرم بگذارید و آن را قفل کنید. معمولا به این شکل است که با تامین فراهم آوردن نقدینگی در یک استخر، توکن تامین نقدینگی دریافت می کنید و سپس با سپرده گذاری و یا استکینگ آن، پاداش ییلد فارمینگ دریافت می کنید. به زبانی این استراتژی یک روش جدید برای به دست آوردن پاداش از اندوخته ارز های موجود در بازار است، که از قرار داد های نقدینگی استفاده می کنند. این روش برای صرافی های نامتمرکز کاربرد بیشتری دارد.

ییلد فارمینگ اغلب با بهره گیری از توکن های ERC20 پلتفرم (Ethereum) صورت می گیرد و همچنین دستمزد ها نیز معمولا با استفاده از یک مدل توکن همان شبکه واریز می شوند. البته تا به امروز با رشد بیشتر دیفای، ییلد فارمینگ نیز گسترش یافته و در شبکه های بایننس اسمارت چین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر چه با این استراتژی امکان درآمد زایی و سود آوری بیشتری ایجاد می شود، اما دقت کنید که امکان حقه بازی و سرقت دارایی در این پروژه ها نیز در صورت عدم آگاهی وجود دارد. پس حتما باید قبل از ورود به این پروژه های وسوسه بر انگیز در باره ی آنها تحقیق کنید و پس از اطمینان از درستی آنها اقدام به استفاده و ورود کنید.

موفقیت های پروژه ییلد فارمینگ

موفقیت پروژه های دیفای هر کدام انگیزه لازم را برای نو آوری های جدید ایجاد کرد؛ برای مثال توکن هایی که به عنوان پاداش به کاربران داده شدند، دارندگان خود را به سود خوبی رساند، برای نمونه توکن (Balancer) فورا پس از عرضه، ۲۳۰ درصد سود خالص کسب کرد. پروژه های متعدد دیگری نیز به همین شکل مسیر پیروزی را تجربه کردند و توانستند موفقیت COMP را مجددا تکرار کنند. به طور کلی موفق ترین ییلد فارمر ها با استفاده از استراتژی های معاملاتی پیچیده در سرمایه گذاری خود میزان سود خود را به شدت افزایش داده اند. این استراتژی ها معمولا در رابطه با توکن هایی است که در یک زنجیره از پروتکل ها و با هدف کسب سود روی کار آمده اند.

 

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *