غول موتور های جستجوگر یعنی گوگل همچنان در تقویت نسل بعدی شبکه جهانی وب که توسط بلاک چین پشتیبانی می شود نقش مهمی ایفا میکند. امروز گوگل کلود اعلام می کند که با Dapper Labs یک استارتاپ کانادایی که بیشتر به عنوان توسعه دهنده بازار هفتصد میلیون دلاری NBA Top shot شناخته می شود، برای پشتیبانی و افزایش بلاک چین Dapper’s Flow متحد شده است.

تابستان امسال ، کاربران Dapper بین ۵۰۰،۰۰۰ تا یک میلیون معامله در هفته انجام دادند و طبق داده های صنعت Dapp Radar ، پلتفرم NFT چهارمین حجم فروش را دارا است.

از طریق مشارکت چند ساله ،   Google Cloud  به عنوان اپراتور شبکه عمل می کند و زیرساخت های خود را برای کمک به مقیاس Flow ارائه می دهد. شبکه Flow در حال حاضر بیش از ۵۰ برنامه را پشتیبانی می کند ، از جمله برخی از این برنامه های تحت پوشش میتوان محبوب ترین مجموعه های NFT مانند NBA Top Shot و CryptoKitties  را نام برد.  در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ توسعه دهنده که روی Flow کار می کنند ، می توانند با تأخیر کمتر از طریق مجموعه گوگل به گره های دسترسی Flow  متصل شوند. به گفته رهام غارگوزلو ، مدیر عامل آزمایشگاه Dapper ، در حالی که سرورهای متمرکز که از خدمات وب آمازون پشتیبانی می کنند تقریباً یک سوم اینترنت را تحت سلطه خود دارند ، پیاده سازی جدید مبتنی بر بلاک چین در سراسر جهان شبکه ای از رایانه های مختلف، از لپ تاپ های شخصی گرفته تا مزارع تخصصی استخراج ارزهای رمزنگاری شده غیر فعال عمل می کند.

اگرچه گوگل فرآیند استخراج ارز رمزنگاری شده را در سرویس های ابری خود مجاز نمی داند ، اما به گفته جانت کندی ، نایب رئیس Google Cloud North America ، توسعه دهندگان قادر خواهند بود بر اساس مصرف انرژی آن منطقه ، مناطق مورد استفاده در پلتفرم های خود را انتخاب کنند.

کندی می گوید: “این واقعا در مورد کمک به آنها برای رشد سریع و پایدار است.” “فناوری بلاک چین روز به روز در حال تبدیل شدن به یک جریان اصلی است. بنابراین شرکت هایی مانند Dapper برای توسعه تجارت خود به زیرساخت های مقیاس پذیر و مطمئن نیاز دارند و حتی مهمتر از آن ، از شبکه های خود پشتیبانی می کنند. “

رهام قره قوزلو ، مدیر اجرایی شرکت می گوید ، در حالی که اپراتورهای گره در استفاده از هرگونه سخت افزاری ، از جمله سخت افزار Google ، سرویس های وب آمازون ، آزاد هستند ، گوگل این روند را ساده کرده است تا توسعه دهندگان Flow  با نرم افزار خود راحت تر ادغام شوند.

مجموعه Top Shot چندین رکورد فروش NFT را شکست و تقریباً ۷۰۰ میلیون دلار حجم فروش از زمان راه اندازی در سپتامبر ۲۰۲۰ به دست آورد. به گفته DappRadar ، تنها پلتفرم هایی که از Dapper بهتر عمل کردند Open Sea مستقر در اتریوم ، Axie Infinity و CryptoPunks بودند.

 Dapper Labs با کمک Google  امیدوار است NBA Top Shot و سایر خطوط NFT در حال اجرا بر روی Flow را به میلیاردها کاربر برساند ، در ادامه مسیر پروژه های دیگر بلاک چین که بر پشت میزبانهای متمرکز ابر متورم شده است. در سال ۲۰۱۵ ، مایکروسافت یکی از اولین رهبران فناوری بود که زیرساخت و مدیریت مبتنی بر ابر خود را به عنوان سرویس بلاک چین ارائه کرد ، و پس از آن آمازون بود که پشتیبانی بلاک چین خود را در سال ۲۰۱۹ راه اندازی کرد .

برای پذیرفته شدگان بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده که زمانی در پشت لپ تاپ های ساده کار می کردند ، ممکن است اتکا به پردازنده های متعلق به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان کنایه آمیز به نظر برسد. و با این حال ، حتی در حالی که پیشنهادات ابر متمرکز غول پیکر با دفترهای توزیع شده ادغام می شود ، رقبای غیر متمرکز آنها مانند Filecoin که فضای رایانه بلااستفاده را در رایانه های جداگانه به ازای پرداخت ارزهای رمزپایه به هم پیوند می دهند ، خود را به عنوان ستون فقرات واقعی وب ۳.۰ قرار می دهند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *