به تازگی طرحی در کنگره ی ایالات متحده مصوب گردید که به موجب آن مالیات شهروندانی که درآمدشان در رده های بالای جامعه قرار دارد ۲۸.۸ درصد افزایش پیدا کند. از طرفی سیکل واش سیل (Wash Sale) نیز دیگر برای معامله گران رمز ارز وجود نخواهد داشت.

در جدیدترین اطلاعیه از ستاد روش ها و ابزار های کنگره ی آمریکا که در ۱۲ سپتامبر منتشر شد اشاره شده است که بر اساس این برنامه مالیات سود دارایی در بلند مدت برای کاربران ویژه پنج درصد افزایش می یابد. همچنین علاوه بر این ها مالیات دیگری به صورت تکمیلی به اندازه ی ۳.۸ درصد در رابطه با درامد خالص از سرمایه گذاری نیز افزوده شده است. بر همین اساس مالیات درآمد برای شهروندان عضو دهک های بالای جامعه ی آمریکا به بیش از ۲۸ درصد خواهد رسید.

در همین رابطه لازم به توضیح است که واش سیل نوعی فریب کاری در روند معامله است. کاربری که ترید می کند در شرایطی سرمایه ی خود را در حالت ضرر به فروش می رساند. و از طرفی در یک ماه قبل و بعد از آن دارایی شبیه به آن را خرید می کند. این روش برای دور زدن روش ها و قوانین مالیاتی استفاده می شود. با این روش از سود بدست آمده از مقدار زیانی که دیده اند کم می کنند. به همین منظور قانونی برای همین موضوع یعنی واش سیل تصویب شده است. این قانون به تمام معامله گران اجبار می کند که هرکسی که اقدام به خرید و فروش کرده است (از اعضای خانواده، همسر، فرزندان و …) باید مالیات خرید و فروش خود و سود بدست آمده از آن را به دولت آمریکا پرداخت کند.

در کنار این شرایط مصوبه ی کنگره ی آمریکا موضوع ارز های دیجیتال را تحت پوشش مقررات واش سیل قرار می دهد. بر همین اساس معامله گران نمی توانند تا یک ماه پس از فروش ارز های دیجیتال خود نسبت به برداشت سود خرید هایی که در این یک ماه کرده اند اقدام کنند.  مشابه این مقررات در بازار اوراق بهادار شاهد بوده ایم. این برنامه کاربرانی که قصد سودجویی و دور زدن قانون را دارند تحت فشار قرار داده و خرید و فروش ارز های دیجیتال در آمریکا را زیر ذره بین قرار داده است.

با تصویب این برنامه تمام معامله گران حوزه ارز های دیجیتال از چهار ماه آینده یعنی سی و یکم دسامبر موظف به شفاف سازی تراکنش های خرید و فروش می شوند. از طرفی این افراد باید نسبت به تقدیم گزارش مالیاتی به دولت آمریکا اقدامات لازم را طبق قوانین مربوطه انجام دهند. نکته ای که لازم است توجه شود این است که مالیات های لحاظ شده برای سرمایه گذاری ها و تراکنش ها از تاریخ سیزدهم سپتامبر به بعد محسابه خواهد شد. این لایحه ی چهار تریلیون دلاری هنوز به مرحله ی نهایی خود نرسیده است. در ماه آوریل اعضای هیات دولت جدید آمریکا اعلام کردند که قصد دارند مالیات ثروتمندان را به بیش از چهل درصد افزایش دهند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *