به گزارش وب سایت صرافی رمزارز کوبکس، Bookblocks.iO که یک شرکت NFT است با همکاری سازمان زنان برای زنان مستقر در نیویورک برای دسترسی زنان و دختران افغان به تحصیل کمک می کند. در دولت جدیدی که در افغانستان تشکیل شده است و تحت کنترل طالبان است حقوق زنان و دختران نادیده گرفته می شود و آنها دارای محدودیت شدید هستند من جمله که از حق تحصیل نیز محروم گشته اند.

زنان و دختران افغانستان برای به دست آوردن حقوق خود به خیابان ها آمده اند تا اعتراض کنند . بیش از دوازده تن از زنان در خارج از وزارت امور زنان افغانستان تظاهرات کردند اما طالبان این وزارتخانه را به اداره ی “تبلیغ فضیلت و جلوگیری از منکر” تغییر داد .

شرکت Bookblock.iO اعلام کرده است که قرار است در تاریخ ۵ اکتبر توکن غیر قابل تعویضی را منتشر کند و درآمد حاصل از فروش آن را در اختیار سازمان زنان برای زنان افغان (WAW) قرار می دهد. نهاد زنان برای زنان افغان یک جامعه مدنی عمومی است که برای ارتقا حقوق زنان و در راستای حمایت از زنان  و دختران محروم افغانستان در نیویورک فعالیت می کند .

این شرکت بیان کرده است که الهام بخش این طرح NFT یکی از افراد پیشگام در حوزه ی حقوق زنان به نام لوئیزا می آلکات می باشد که وی شخصی فمنیست و سخت کوش باری بالا بردن برابری زنان در جامعه بود و هم چنین حامی حق رای زنان بوده است .

لوئیزا می آلکات الهام بخش تمرکز خیریه در این راه بوده است تا زنان و دختران افغان هم بتوانند در تمام جنبه های زندگی برابری داشته باشند. NFT پرتره ای از لوئیزا آلکات ارائه داده است با دو بال پروانه که با هم متفاوت هستند، به منظور نشان دادن ظهور امیدوار کننده ی دختران و زنان افغان از بند محدودیت هایی که باعث شده است آن ها از حقوق خود محروم باشند.

در این طرح ارائه شده توسط شرکت Bookblock.iO نیز برای نشان دادن تنوع موضوعات و زمینه هایی که به زنان و دختران افغان کمک می کند ، رنگ های پس زمینه هر NFT نیز متفاوت است . هم چنین با نشان دادن چهار نسخه مختلف از این تصویر سعی دارد که بیان کند ۴۰ درصد از کودکان افغان از مشکل سوء تغذیه رنج می برند .

این شرکت با ضبط ۲۲۰۰ نسخه از NFT هم چنین سعی دارد نشان دهد که ۲/۲ میلیون از دختران افغانستان از تحصیل در افغانستان محروم هستند . ۱۰۰ درصد از درآمد حاصل از فروش NFT ها به سازمان زنان برای زنان افغانستان اختصاص داده خواهد شد و در فروش های بعدی میزان ۵ درصد از فروش به آنها اختصاص داده خواهد شد . ( قیمت اتر ETH از ۰۲۵/۰ شروع می شود .)

قبل از این نیز کمک هایی از طرف NFT و Crypto  به افغانستان شده است . بنیان گذار Visualize Value  جک باچر  طی یک ماه گذشته کمک هایی را که شامل بسته های مراقبتی که می تواند نیازهای ضروری یک خانواده افغان را پوشش دهد راه اندازی کرده است . این کمک ها از طریق The Giving Block اهدا می شود .

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *