به گزارش وب سایت صرافی رمز ارز کوبکس ، طبق نظرسنجی صورت گرفته در آمریکا ، حدود ۶۵ درصد از مردم شاغل در آمریکا مایل هستد به جای جبران خسارت در محل کار بیت کوین دریافت کنند . این تحقیقات توسط شرکت تحقیقاتی Skynova آماده شده است که با بیش از ۱۰۰۰ متخصص حرفه ای شامل ۷۹۷ کارمند و ۲۰۵ مدیر بوده اند ، صحبت شده است .

برطبق این نظرسنجی ۹/۴۶ درصد از شرکت کنندگان قبلا به عنوان خسارت رمز ارز دریافت کرده بودن و ۹/۵۳ درصد از شرکت کنندگان هیچوقت به این صورت خسارت دریافت نکرده اند . در این نظرسنجی سوالی که مطرح شده است این است : آیا کارکنان دریافت رمز ارزها را به عنوان غرامت یک مزیت تلقی می کنند و یا اینکه حاضرند که کار خود را رها نمایند و به دنبال شغلی بروند که به این صورت غرامت پرداخت می کنند ؟

جالب توجه است که از بین این شرکت کنندگان ۵/۶۵ درصد نظر مثبت داشته اند  و هم چنین حدود ۲۸ درصد هم عنوان ” بسیار مایل ” را انتخاب نموده اند . در ادامه کمتر از ۱۰ درصد نیز این روش پرداخت را با عنوان ” بسیار بد ” ارزیابی کرده اند . در این میان یک سوم پاسخ دهندگان نیز عنوان کرده اند که مایل به ترک کار خود و شروع کار جدید با نحوه ی پرداخت رمز ارز هستند . طبق تحلیل انجام شده این طور استنباط می شود که کارمندان به نسبت کارفرمایان مشتاق تر هستند تا از این روش استفاده کنند .

سوال بعدی این بوده است که : کدام رمز ارز را برای دریافت حقوق خود انتخاب می کنند ؟ نتیجه بدین صورت بود که : ۳/۷۴ درصد از مردم شاغل در آمریکا  بیت کوین (BTC) را انتخاب نموده اند که بعد از آن اتریوم (ETH) و دوج کوین (DOGE) نیز در رتبه سوم بود .

حدود ۲۰۰ نفر از پاسخ دهندگان نیز مدیران ادارات و شرکت ها بودند که مسئولیت تصمیمات استخدامی افراد را به عهده داشته اند . بیشتر از ۷۷ درصد این مدیران نیز بیان کرده اند که ” تا حدی مایل ” به جبران خسارت از طریق رمز ارزها  هستند . هم چنین در هنگام غربالگری این نتایج بدست آمد که اغلب مدیران شرکت های کوچک و بزرگ علاقمند به تجربه ی پرداخت حقوق با رمز ارزها بوده اند و طبق این نظرسنجی نشان داد که شرکت های به نسبت متوسط ( دارای حدود ۵۰ تا ۲۴۹ کارمند )تمایل بیشتری به تجربه ی این روش پرداخت داشته اند .

در حال حاضر با توجه به توسعه تکنولوژی ها ، هرساله بر میزان افرادی که به صورت دورکار و فریلنسر کار می کنند افزوده می شود و در این میان برای پرداخت کارکنان دورکار مخصوصا اگر در کشور دوم باشند با مشکلات زیادی مواجه هستند ولی اگر برای این پرداخت ها از رمز ارزها استفاده شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد . شرکت ها می توانند با کارکنان خود توافق کنند که همه و یا مقداری از حقوق را بصورت ارز دیجیتال پرداخت کنند .

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *