همکاری گوگل پی با پی پال

گوگل پی (Google pay) یکی از مدیزان اجرایی پی پال (Pay Pal) را در زمینه پرداخت های رمزارزی استخدام می کند.

به گزارش کوبکس به نقل از وبسایت کوین تلگراف، پی پال این غول کهنه کار فناوری، به کمک گوگل پی که برای آینده خود برنامه هایی دارد، می رود.

گوگل یک مدیر سابق پی پال را برای تقویت و کمک گوگل پی به نیت گسترش فضای رمزارز استخدام کرده است.

آرنولد گلدبرگ (Arnold Goldberg) وظیفه اداره بخش پرداخت های گوگل را به عنوان بخشی از فشار سراسری شرکت به سمت خدمات مالی، از جمله رمزارز، بر عهده گرفته است.

بیل ریدی (Bill Ready)، رئیس بازرگانی گوگل به بلوملبرگ (Bloomberg) گفت:

کریپتو چیزی است که ما به آن بسیار اهمیت می دهیم، همان طور که عرضه کنندگان و متقاضیان تکامل پیدا می کنند، ما نیز کامل می شویم.

گوگل پی یک سیستم پرداخت یاری آنلاین می باشد که توسط شرکت بزرگ گوگل توسعه یافته است تا امکان خرید درون برنامه ای، آنلاین و بدون تماس را در دستگاه های تلفن همراه هوشمند از جمله تلفن های سیستم عامل اندروید، تبلت ها و ساعت های هوشمند فراهم نماید.

به گفته رئیس بازرگانی شرکت گوگل، به عنوان بخشی از این بازنگری، شرکت گوگل بر روی (کیف پول دیجیتالی جامع۹ که شامل بیلط های دیجیتال، گذرنامه های هواپیمایی و شناسنامه های واکسیناسیون است، تمرکز خواهد کرد.

بعد از نشر این خبر، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح یعنی ۴۲۴۷۸ دلار (از پایین ترین قیمت روز خود یعنی ۴۱۲۵۴ دلار) رسید و بر اساس گزارش کوین مارکت کپ (coin market cap) در زمان نگارش به ۴۱۸۸۷ دلار سقوط کرد.

گوگل مدتی است که بر روی حوزه ارز دیجیتال تمرکز دارد و تا ۲۰۲۱ با چندین شرکت رمزارز همکاری داشته است. بیل ریدی (Bill Ready) رئیس بازرگانی شرکت گوگل اظهار داشت: که این شرکت قصد همکاری های بیشتری با شرکت های ارز دیجیتال دارد.

در آوریل سال ۲۰۲۱، گوگل پی یک همکاری جدید با صرافی رمزارز جهانی جیمینی (Gemini) را اعلام کرده بود. این خبر برای کاربران این صرافی مجوزی بود تا بیت کوین را از طریق گوگل پی با استفاده از ارز فیات روی کارت های نقدی و یا اعتباری خریداری کنند.

این غول فناوری همچنین در ماه ژوئن با کوین بیس (coinbase) همکاری کرده است و به مشتریان این صرافی اجازه داد تا برای کالاها و خدمات از طریق گوگل پی با استفاده از کارت های کوین بیس (Coinbase) خود خرید کنند. همچنین کاربرانی که از این طریق خرید می کردند از ۴ درصد تخفیف بر خوردار بودند.

در ماه اکتبر، مشارکت بین صرافی ارز های دیجیتال بکت (Bakkt) و گوگل، به مشتریان این اجازه را داد تا با استفاده از برخی رمزارز ها منتخب از طریق کیف پول گوگل پیف کالا ها و خدمات را خریداری کنند.

درمورد پی پال، اینگونه به نظر می رسد که شرکت فین تک (Fintech) با  ایجاد استیبل کوین خود، در یک رتبه پایین تر قرار خواهد گرفت. در اوایل این ماه، پی پال برنامه های خود را برای راه اندازی پی پال کوین (PayPal Coin) تایید کرد که توسعه دهنده آن، (کسی است که برای اولین بار کد منبع برنامه های آیفون را طراحی کرد) استیو موزر (Steve Moser) می باشد.

این تنها سه ماه بعد از حذف برنامه هایی که گوگل برای سرویسی به نام (Plex)، سرویسی که به کاربران خود امکان ایجاد چک و حساب های پس انداز می دهد، رخ می دهد.

آقای بیل ریدی (Bill Ready) در مورد تصمیم برای حذف (Plex) گفت: ما یک بانک نیستیم، ما قصد نداریم تبدیل به بانک شویم. برخی از تلاش های گذشته، گاهی اوقات، شما را از هدف اصلی دور می کنند.

گوگل پی در سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را شروع کرد، با اصلاحاتی که در سال ۲۰۲۰ در این پلتفرم رخ داد، آن را تبدیل به یک مرجع کرد تا مشتریان بتوانند پرداخت های خود را پیگیری و به دنبال تخفیف بگردند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *