لایت کوین (Litecoin) شباهت های زیادی با بیت کوین دارد و به نوعی می توان گفت که از دل بیت کوین خارج شده است. این رمز ارز برای انتقال ارزش بدون واسطه، سیستم بسیار مناسبی است. در سال ۲۰۱۱ چارلی لی یکی از اعضای گوگل این ارز دیجیتالی را رونمایی کرد.

در واقع هدف از پیدایش لایت کوین کامل کردن نسخه قبلی خود یعنی بیت کوین بود. این رمز ارز توانسته جایگاه خوبی را در بین دیگر رقبا خود کسب کند. این ارز دیجیتال به دلیل مزایا و امکانات قابل توجهی که دارد توانسته کاربران زیادی را به سمت خود بکشاند که از این رو می توان آن را به عنوان یکی از مشهور ترین و قدیمی ارز ترین رمز ها در بازار کریپتوکارنسی دانست.

 لایت کوین آمد تا بتواند پرداخت های دیجیتال و انتقال خدمات و ارزش ها را را با کمترین زمان ممکن میسر کرد. همچنین کاربران می توانند با استفاده از این سیستم همتا به همتا (peer to peer)پرداخت های فوری خود را در سراسر شبکه با هزینه ای ناچیز فراهم کنند. این رمز ارز را می توان به نوعی یک سیستم پرداخت دیجیتال و بانکداری آنلاین مبتنی بر بلاک چین دانست که می توانید از آن همانند بیت کوین، خدمات و محصولات را به صورت مستقیم و غیر متمرکز به به اشخاص مورد نظر در هر موقعیت جغرافیایی منتقل یا دریافت کنید.

لایت کوین یا LTC، تفاوت هایی نیز با بیت کوین دارد. از جمله ی این تفاوت ها این است که لایت کوین به خوبی مدت زمان تایید شدن یک بلاک را کاهش داده است. بنابراین لایت کوین زمان تایید شدن یک بلاک را از ده دقیقه به دو و نیم دقیقه کاهش داده است. که در واقع سرعت پردازش را ۴ برابر سرعت پردازش بیت کوین کرده است که این امر موجب افزایش تعداد تایید تراکنش ها می شود، به طوری که روزانه حدود ۱۴.۵۰۰ لایت کوین در سراسر دنیا استخراج می شود.

همچنین مخاطبینی که برای استفاده روزمره کارهای خود لایت کوین را انتخاب کرده اند باید بدانند انتخابشان کاملا مناسب است و قصد تغییر پول الکترونیک خود را نداشته باشند. همچنین دیگر مزایای لایت کوین مانند ارزان تر کردن هزینه ها و طراحی سیستم های متمرکز ماینینگ و سرعت بالای انتقال ارزش از جمله امکاناتی است که آن را  به شهرت و محبوبیت بالا در بین کاربران خود رسانده است.

افراد ریسک پذیر و یا افرادی که علم این بازار را فرا گرفته اند و با پیچ و خم های این بازار آشنا هستند می توانند برای برنامه های سرمایه گذاری خود به این بازار ورود کرده تا از فعالیت و خرید و فروشی که در این بازار انجام می دهند بتوانند بستر مناسبی برای سرمایه گذاری آینده دار و درآمدزا فراهم کنند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر متاسفانه ارزهای دیجیتال قوانین روشنی ندارند و این موضوع موجب شده تا بسیاری از افراد، ریسک لازم برای ورود به این بازار را نداشته باشند. از زمان ورود این کریپتوکارنسی سال ها می گذرد و اگر بخواهیم وضعیت لایت کوین را برسی کنیم، می توانیم بگوییم که پیشرفت قابل توجهی داشته و از رشد خوبی برخوردا بوده است که باعث شده در حال حاضر آن را به عنوان یک ارز دیجیتال محبوب و مطمئن معرفی کرد. البته که درست است شهرت لایت کوین به دلیل عملکرد مفیدش در این سال ها بوده است اما نباید تشابهش به پاداشاه رمز ارز ها یعنی بیت کوین را هم نادیده گرفت.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *