NEAR cryptocurrency چیست؟

یک زنجیره بلوکی با قابلیت قرارداد هوشمند است که شبکه اصلی خود را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کرد. شبکه NEAR توسط دو شخص با نام های الکساندر اسکیدانوف و ایلیا پولوسوخین تاسیس شده است که هر دو آنها از اعتبار خاصی برخوردار هستند. اسکیدانوف یکی از مهندسان سابق اپلیکیشن مایکروسافت بود و پولوسوخین پیش تر به عنوان مدیر مهندسی در بخش تحقیقات گوگل فعالیت می کرد؛ در نتیجه می توان گقت که این شبکه توسط تیم مدیریتی قوی و با سابقه ای اداره می شود.

ویژگی های اصلی پروتکل نیر

 نیر تقریبا مشابه پلتفرم اتریوم عمل می کند؛ با این تفاوت که سعی دارد کاربرد مقیاس پذیری و سهولت بالا در پرداخت ها و تراکنش های با حجم بالا را ارائه دهد و در نهایت یک سیستم کاملا نامتمرکز را از خود به کاربران معرفی کند. NEAR دارای یک راه حل مقیاس بندی منحصر به فرد معروف به Nightshade و یک موتور اجماع قدرتمند به نام  Doomslug است. قابلیت اجرای Smart contract توسط بلاک چین ها از سال ۲۰۱۵ با راه اندازی شبکه اصلی اتریوم وجود داشته است و امروزه چندین پلتفرم مشابه در حال فعالیت هستند، پس می توان گفت که این یک قابلیت جدید نیست.

اما با وجود تقاضای فزاینده برای برنامه های غیر متمرکز (dapps) ، و توسعه برنامه های کاربردی به طور فزاینده مفصل و توانمند، رقابت رمزارز های مختلف در این زمینه بسیار نزدیک و سخت شده است؛ با وجود این موضوع می توانیم در این میان از پروتکل “نیر” به عنوان یک پلتفرم قدرتمند و کاربردی نام ببریم.

NEAR می شود گفت یک پلتفرم تازه وارد است که به دنبال بررسی و حل محدودیت های سیستم های قدیمی، قصد دارد با استفاده از قابلیت همکاری و مقیاس پذیری در هسته بلاک چین خود، این ویژگی را برای جامعه کاربران خود اجرایی کند.

کاربرد های دیگر نیر

NEAR  یک شبکه توسعه یافته نامتمرکز است که برای غلبه بر برخی از محدودیت های سیستم های رقیب مانند فضای کم، سرعت کم و سازگاری ضعیف و ساخت محیطی ایده آل برای dapp  طراحی شده است.

بلاک چین ارز NEAR برای حفظ امنیت خود و ارتقاء امکانات و قابلیت ها از روش (POS) پیروی می کند که این ویژگی برخی از ایده های نو را برای افزایش مقیاس پذیری و هزینه های به صرفه برای توسعه دهندگان و کاربران اصلی شامل می شود. ایده های آن شامل نگاهی منحصر به فرد در مورد مکانیزم اجماع قدرتمند جدید است که به عنوان “Doomslug” شناخته می شود.

این رمزارز برای ذخیره سازی به وسیله نود های اعتبار سنج و نمایندگان شبکه استفاده می شود. در شبکه نیر، کسانی که این رمزارز را در اختیار دارند می توانند در ارتباط با پلتفرم رای و نظر بدهند پروتکل نیر از شاردینگ برای بهبود عملکرد خود استفاده می کند. مکانیزم شاردینگ مورد استفاده در این پلتفرم همان نایت شید (NightShade) نام دارد.

شاردینگ چیست؟

 این فناوری همانند یک تاکتیک برای ایجاد تجربه ای بهتر و موفق تر در این بازار مثال زد. در واقع شاردینگ زیر نظر خود شبکه با تجزیه یک پایگاه داده عظیم به ابعاد بسیار کوچک تر، می تواند تراکنش ها و تبادلات بسیار بیشتری را در زمان بسیار پایین تر جذب کند. به این صورت شاردینگ باعث افزایش بسیار بالای سرعت شبکه و در نتیجه تسریع تراکنش ها در ثانیه می شود؛ لازم به ذکر است که این پروتکل نیز از فناوری شاردینگ پشتیبانی می کند و به همین دلیل از سرعت بسیار بالایی بر خوردار می باشد، به طوری که قابلیت انجام ۱۰۰.۰۰۰  تراکنش در ثانیه را دارد.

توکن NEAR برای پرداخت هزینه های مورد نیاز برای تأیید تراکنش ها و ذخیره داده ها و برای مدیریت نیز استفاده می شود. همچنین این توکن برای تشویق نود ها در شبکه نیز استفاده می شود.

پیش بینی قیمت پروتکل NEAR

با توجه به تغییرات قیمتی و شرایطی که (NEAR) اخیرا داشته است، تخمین زده می شود که این ارز روند صعودی را پیش روی داشته باشد و پیش بینی می شود که در عرض چند هفته آینده رشد خوبی را تجربه کند. با این حال، همیشه مهم است که به خاطر داشته باشید که بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار بی ثبات است و می تواند حرکت های شگفت انگیزی را آغاز کند. اما با توجه به تغییرات اخیر قیمت، پروتکل NEAR می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *