شاید تنها تفاوتی که در ظاهر، بیت کوین کش با بیت کوین داشته باشد کلمه « کش» است که در زبان انگلیسی به معنای پول نقد شناخته می شود. اما این دو ارزدیجیتال در کنار شباهت های بسیاری که دارند از تفاوت های قابل توجهی نیز برخوردار هستند. در حالی که کارشناسان این بازار بر این باورند که بیت کوین کش اهداف اصلی بیت کوین را دنبال می کند.

بیت کوین کش  (Bitcoin Cash) ارز دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۷ معرفی و متولد شد. این ارز مجازی را به عنوان یکی از محبوب ترین فورک های بیت کوین می شناسیم که به نوعی از دل بیت کوین بیرون آمده است. این شبکه تحت توسعه بلاک چین، بر روی ظرفیت تراکنش ها متمرکز است. در واقع بیت کوین کش با تغییر اندازه های هر بلاک نقش مهمی در افزایش حجم تراکنش ها دارد. این پول الکترونیک بعد از گذشت یک سال، خود را به دو زنجیر با نام های ABC  و  SV تقسیم کرد. زنجیره ABC توانست به فعالیت های خود در این بازار به نام بیت کوین کش ادامه دهد. این رمزارز نیز همانند بیت کوین یک سیستم غیرمتمرکز است و تمام اطلاعات آن در بلاک چین ذخیره می شود. همچنین برای انجام عملیات و معامله ی خود در بیت کوین کش نیاز به کسب مجوز از نهاد خاصی نیست. شباهت های دیگری هم میان بیت کوین کش و بیت کوین وجود دارد که از جمله آن مکانیسم استخراج ماینینگ است که برای تولید سکه های جدید استفاده می شود. بیت کوین کش سامانه همتا به همتایی است که با هدف رفع مشکلات و نقص های بیت کوین ایحاد شد. مشکلاتی نظیر سرعت پایین تراکنش ها و افزایش قیمت کارمزد آن که توانسته تا حدودی این مشکلات را برای کاربران حل کند.

بیت کوین بر خلاف بیت کوین کش نسبت به رشد تعداد معاملات در هر بلاک، افزایش حجم محدودی دارد و در نتیجه با شلوغ شدن زنجیره بلوک آن بسیاری از تراکنش ها برای تایید شدن باید منتظر بمانند و در این صورت خدمات خود را در زمان مناسب و با سرعت بالا ارائه دهند. در هر ثانیه تنها هفت تراکنش را بیت کوین تایید می کند و این موضوع کاربردی بودن آن را برای پرداخت های روزمره زیر سوال می برد. علاوه بر این بیت کوین کش، حجم هر بلاک را که در بیت کوین یک مگابایت است به ۳۲ مگابایت ارتقا داده است.  با این ویژگی توانسته سرعت تراکنش ها را بسیار بالا ببرد. به طوری که بتواند میزان عرضه را به ۲۱ میلیون BCH برساند. پس با این اساس حجم بلاک های بیت کوین کش بیشتر است و نقل و انتقالات با سرعت بالاتری انجام میشود. با این وجود از بروز بسیاری از هزینه های بیجا جلوگیری می کند. بیت کوین کش یک ویژگی مهم را از کد های خود حذف کرده است که باعث شده آن را به عنوان سیستم امن و سریع جهت انتقال ارزش بشناسیم و نه به عنوان یک منبع مناسب برای ذخیره ارزش ها.  اما علیرغم وجود این ویژگی اغلب کاربران برای استفاده معمول خود برای پرداخت های آنلاین روزمره از این ارز دیجیتال استفاده می کنند. جالب است بدانید همین سادگی در پرداخت ها موجب شده که اغلب آن را با لقب “کافی کوین” یعنی سکه قهوه بشناسند. پس بیت کوین کش نوعی ارزدیجیتال در نظر گرفته می شود و نه منبعی برای ذخیره دارایی ها، لذا وقتی طلای دیجیتال یعنی بیت کوین از ارزش بالایی به عنوان یک دارایی برخوردار است، چرا از بیت کوین کش استفاده کنیم.

برای برادر ناخلف بیت کوین انواع کیف پول های مختلف ارائه شده است که می توانید به راحتی این ارز دیجیتال را بر روی موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر شخصی خود به صورت رایگان راه اندازی کنید. دقت داشته باشید برای جلوگیری از بروز مشکلات بدافزاری کیف پول ها، حتما آن ها را از منابع معتبر تهیه کنید. هنوز بالاترین سطح شهرت و محبوبیت در بین مردم در اختیار بیت کوین است اما در کل سرمایه گذاری در بیت کوین کش و یا دیگر فورک های بیت کوین می توانند انتخاب نسبتا خوبی برای ادامه مسیر موفقیت شما باشند

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *