احتمالاً شما قبلاً بارها این اختصار را شنیده اید یا در مقالات مختلف در اینترنت به آن برخورد کرده اید. مشکل این است که شاید در آن مقالات از اصطلاحات سخت و تخصصی استفاده شده است که برای بیشتر خوانندگان ناآگاه، در نظر گرفته نشده است. بنابراین، ما تصمیم داریم  در این مقاله به زبان ساده، اصل ICO و آنچه می تواند ارائه دهد را توضیح می دهیم.

از آوریل ۲۰۱۸ ، پیشنهادات اولیه سکه (“ICOs”)که تحلیلگران صنعت معتقدند در نهایت می تواند به فضایی چند تریلیون دلاری تبدیل شود آغاز شد. با سرمایه گذاری کل بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، بازار ارزهای رمزنگاری شده توجه بسیاری را جلب کرده است، از جمله معامله گران که به دنبال پول نقد سریع با مقررات کمی هستند.

پیشنهادات اولیه کوین چیست؟

اصطلاح ICO مخفف Initial Coin Offering است و به روش قرار دادن اولیه سکه اشاره دارد. برخلاف IPO ها ، ICO ها به خریداران توکن اجازه نمی دهند سهامی در شرکت دریافت کنند و حق تأثیرگذاری بر تصمیمات مدیریت داخلی را ندارند. در عوض ، ما در مورد راه دیگری برای پیاده سازی مدل سرمایه گذاری جمعی صحبت می کنیم.

چرا از ICO استفاده کنیم؟

شرکتی که ICO را اداره می کند، هدف خود را برای به دست آوردن بودجه مورد نیاز برای راه اندازی پروژه دارد. غالباً، کمپانی ها و کسب و کار های مختلف می توانند با قرار دادن سکه اولیه در نسخه اولیه محصول، اقدام به جمع آوری وجوه خود کنند.

سرمایه گذاران (خریداران سکه)، به نوبه خود، توسعه شرکت را در مراحل اولیه تأمین می کنند تا در آینده از آن سود ببرند. به عنوان مثال، می توانید رمزارز های یک شرکت را با کمترین قیمت دریافت کنید و هنگامی که معامله با قیمت های بالاتر شروع شد، آن را با سود بفروشید.

برای اینکه بیشتر متجه شوید، بدانید که کل فرآیند در سه مرحله انجام می شود:
مرحله اول:

 سرمایه گذار ارز رمزنگاری شده آینده یک شرکت را خریداری می کند و حق تضمین شده دریافت مقدار معینی از “سکه های مجازی” یا توکن ها را هنگام انتشار در ICO دریافت می کند. به عنوان مثال، افرادی که در ICO بیت کوین سرمایه گذاری کردند ۱ بیت کوین به ارزش ۱۰۰ دلار دریافت کردند.

مرحله دوم:

 پس از انتشار ارز رمزنگاری شده، سرمایه گذار سهام خود را با نرخی که در قرارداد مشخص شده بود با پول مجازی عوض می کند.

مرحله سوم:

 وقتی قیمت ارز رمزنگاری شده شروع به افزایش کرد، دارندگان ارز می توانند آن را با سود بسیار خوبی بفروشند. برای مثال همان سرمایه گذارانی که BTC را به قیمت ۱۰۰ دلار خریداری کرده اند، اکنون می توانند آن را با چندین هزار دلار بفروشند. یعنی سودی فراتر از انتظار!

در حال حاضر، وضعیت حقوقی ICO ها در اکثر کشورها تعریف نشده است، زیرا مکانیسم های مالیات یا تسویه عملیات آنها هنوز به طور کامل مشخص نشده است. بنابراین، در حالی که جمع آوری وجوه از طریق فروش توکن غیرقانونی نیست، همچنین هنوز نمی شود که این روش را کاملاً قانونی بنامیم.

آیا شرکت در ICO ها ارزش دارد؟

پاسخ این است بله ، ارزشش را دارد. فقط اطمینان حاصل کنید که در مورد شرکتی که قصد دارید در ICO از آن حمایت کنید، تحقیقات مناسب خود را انجام دهید.

به گفته Smith & Crown ، یک شرکت تحقیقاتی در زمینه ارزهای رمزنگاری شده، استارتاپ ها در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳ میلیارد دلار از طریق ICO جمع آوری کردند!

مهمترین نکته در هنگام خرید توکن در طول ICO این است که تلاش کنید تخمین بزنید که آیا انتقال سرمایه و یا به طور کل این روش می تواند سود به همراه داشته باشد یا خطر از دست دادن پول بسیار زیاد است. برای اینکار بهتر است به ICO هایی که نمونه اولیه آنها را پشت سر گذاشته اید، نسبت به کسانی که تازه ایده پروژه را شروع کرده اند، ترجیح دهید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *