اگر در زمینه ی فارکس فعال هستید این مقاله را از دست ندهید. در سراسر بازار فارکس پر از نکته و ریزه کاری است. اگر این نکات و ریزه کاری ها را به صورت مفهومی متوجه شده باشیم خیلی سریع می توانیم در این بازار به سود برسیم. در غیر این صورت در بلند مدت به طور قطع با ضرر مواجه خواهیم شد.
برای مثال تصور کنید شما وارد بازار شدید و اکنون یک پوزیشن در جفت ارز یورو یو اس دی مشاهده می کنید. خیلی اوقات این اتفاق می افتد و ممکن است شما در یک تحلیل متوجه شوید که اکنون موتور محرک پوزیشنی که دیده اید دلار بوده که فعال شده است. و این فعالیتش باعث شده تا یورو یو اس دی به شما پوزیشن مناسبی را بدهد.

شما اگر فارکس کار کرده باشید حتما مشاهده کرده اید که در چنین مواقعی بسیار فوری باید به چک کردن چهار جفت ارز دیگر بپردازید. برای مثال متوجه خواهید شد که آنها پوزیشن ارائه کرده اند.  می بینید یورو یو اس دی پوزیشن Long به شما داده، یو اس دی جپنیز پوزیشن Short داده و …
این بدین معناست که هر چهار تا به شما پوزیشن داده اند. آن ها این پوزیشن را نیز به نسبتی داده اند که برای شما محرز شود یو اس دی همه کاره است.
برای مثال مشاهده می کنید هرجا یو اس دی در صورت کسر قرار دارد همه جفت ارز ها پوزیشن لانگ داده اند و یا آن هایی که در مخرج اند پوزیشن شرت داده اند. اکثر افراد در این لحظه اصطلاحا از هول حلیم در دیگ می افتند. چندین پوزیشن در موقعیت های مختلف می گیرند.
از آن جا که موتور محرکه ی یو اس دی دلار بوده است بنا به هر دلیلی تکنیکالی و فاندامنتالی هر بار جهتش عوض شد پوزیشن های شما اصطلاحا لوز می شود. این اتفاقی است که برای خیلی از تریدر ها می افتد.  در این مقاله قصد داریم به این نکته ی مهم اشاره کنیم که همزمان چند جفت ارز که با هم نسبت و Relate ندارند معامله نکنید. حالا اگر چندین پوزیشن داده شد کدام یک را انتخاب کنیم؟

ما با دو ایتم قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم:
۱- تمام این پوزیشن ها را از نظر تکنیکال بررسی می کنیم تا ببینیم کدامیک تکنیکالی تر است.
علاوه بر این ها بررسی می کنیم که کدامیک در جهت کلی روند قیمت بوده است.
۲- خان دوم همان قدرت ارز ها است.
در واقع هر بار شما یک جفت ارز را معامله می کنید حاصل زورآزمایی یورو و یو اس دی را معامله می کنی! این نسبت بسیار مهم است. ما جفت ارز های زیادی داریم که یو اس دی در آن ها همه کاره بوده است.
ما برای انتخاب آن جفت ارزی را انتخاب میکنیم که ارز دومش قدرت کمتری داشته باشد و نتواند سکان حرکت کشتی ارز ها را از یو اس دلار بگیرد. برای نمونه بین یورو یو اس دی و یورور جپنیز ، کدام را انتخاب کنیم؟  انتخاب صحیح جفت ارز یو اس دی جپنیز می باشد. چرا که قدرت جپنیز بسیار کمتر از یورو می باشد

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *