کریپتوکارنسی‌ها امروزه جزو جدانشندنی از معاملات و زندگی روزمره ما هستند، چه به مذاق ما خوش بیاید یا نیاید ارزهای دیجیتال و این فضای گسترده کریپتوکارنسی ها امروزه از مهم ترین شاخص های جهانی است.

برای مطالعه درمورد کریپتوکارنسی ها میتونید به مطلب گفته ها و ناگفته های کریپتوکارنسی مراجعه کنید.

در این مقاله قرار هست باهم نگاهی به شش مزیت وجود کریپتوکارنسی ها داشته باشیم، تا بهتر متوجه بشیم این فضا چه نعمتی را در اختیار ما گذاشته است.

 1. عرضه محدود
  در بیشتر رمزارزها کدهای اختصاصی که وجود دارند مشخص میکنند که میزان عرضه این ارز موردنظر چه مقدار است، چنین محدودیتی سبب میشود که ارزهای دیجیتال مقدار مشخص و تعیین شده ای برای عرضه داشته باشند و دچار تورم نشوند.
 2. کوتاه شدن دست دولت
  رمزارزها یک جایگزین قابل اعتماد برای مبادله است، با وجود رمزارزها که سیاستی مستقل از مرجعی خاص مثل دولت و بانک مرکزی دارند باعث میشود که این ارزها دچار کمبودها و تورمهایی مثل ارزهای فیات نشوند، اما نگرانی که دولت ها معمولا از این ارزها دارند این است که بسیاری از اوقات سیستم های جاسوسی از چنین واحدهایی برای انتقال پول استفاده میکنند که چنین چیزی برای مراجع غیرقابل شناسایی و پیگیری است.
 3. حریم محافظی به خصوص
  از ابتدایی که رمزارزها عرضه شدند تا به امروز طرفداران این فضای دیجیتال نگرانی بابت هویت و حریم خود داشتند و دارند، زیرا در چنین فضایی هر شخص میتواند مستقل از اطلاعات اصلی که دارد نام کاربری برای خود انتخاب کند که کاملا بیربط است و این شناسایی کاربران را سخت تر میکند، بخصوص که امروز کدگذاری رمزارزها پیچیده تر از روزهای گذشته شده است.
 4. سختی کار دولت ها در مجازات
  همانطور که پیش تر گفتیم رمزارزها باتوجه به کدهایی که دارند حریم خصوصی ویژه ای را فراهم میکنند، در کشورهایی که استبدادی هستند، مثل کشور چین یا روسیه، گاهی اوقات افرادی که دست به اعتراضات می‌زنند حاکمین جامعه برای سرکوب آنها به کمک بانک مرکزی دسترسی آنها را به حساب هایشان قطع میکنند و دارایی که دارند را بلوکه میکنند، بهمین خاطر همیشه این نگرانی برای دولت ها وجود دارد چون فضای کریپتوکارنسی از قوانینی که تعبیه شده پیروی نمیکند و به علت استقلالی که دارند به شدت موردتوجه کاربران قرار گرفته اند.
 5. کارمزد کمتر زندگی پرسودده تر!
  یکی از جذابیت هایی که این فضا برای کاربران دارد، وجود کارمزد کمتر است، یعنی صرافی که شما با آن کار میکنید از شما بابت انتقال ارزها کارمزد بسیار کمتری میگیرد، بخصوص چنین چیزی در صرافی مثل بایننس بسیار بولد هست که اگر شما با خود توکن BNB انتقال را انجام دهید، این کارمزد سایت به نصف میرسد.
  اگر علاقه دارید درمورد صرافی بایننس بدانید به مطلب غول صرافی های جهان مراجعه کنید.
 6. توجه شرکت های بزرگ دنیا به این تکنولوژِی
  امروزه شرکت های مختلف و بزرگی در جهان به اهمیت این فضا پی برده اند و به دنبال این هستند تا در این فضا سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند یا اینکه خدمات و محصولات خود را با این فضا بیشتر پیوند بزنند، از جمله این شرکت ها میتوان به یاهو و تسلا اشاره کرد.، در مطالب بعدی به فعالیت های شرکت های مختلف در فضای کریپتوکارنسی خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم جمع بندی بر صحبت‌هایی که کردیم داشته باشیم، بدون شک همانطور که گفته شد این صنعت درحال پیشرفت هست و با سرازیر شدن سرمایه گذاران مختلف و شرکت های مختلف به سمت این فضا روز به روز بر پویایی این فضا افزوده میشود، پس بسیار مهم هست که از این فضا و ویژگی هایی که دارا است آگاهی لازمه را کسب کنیم، تا از قافله عقب نمانیم و بتوانیم سود لازمه را از این مارکت به مانند مارکت های دیگر کسب کنیم. در قسمت نظرات برای ما حتما بنویس که تا به الان چه کارهایی در این فضا انجام داده‌ای و اینکه بیشتر به دنبال بدست آوردن چه چیزی از فضای کریپتوکارنسی هستی؟

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *