اگر جزو افراد تازه وارد به دنیای هیجان انگیز کریپتوکارنسی ها یا رمز ارز ها هستید، این مقاله را دنبال کنید تا مانع از ضرر در این بازار هیجان انگیز شوید.

  • بیش از مبلغی که از دست دادنش برایتان سخت است سرمایه‌گذاری نکنید!

به عبارتی مبلغ را سرمایه گذاری کنید که به آن پول هیچ احتیاج ندارید یا پول کناره شماست.ارزهای دیجیتال جزو سرمایه های ریسکی هستند، هیچ چیزی در این بازار تضمین شده نیست جز نوسانات بالا یا پایین؛ دارایی های مهم خود را وارد این بازار نکنید. خیلی از افراد برای طمع از سود بیشتر خانه، ماشین یا حتی طلای خود را می فروشند و دچار ضرر فراوانی می شوند.

  • دوری از فومو (FOMO)

فومو یا ترس جامانده از بازار اشتباهی است که گریبان بسیاری از تازه کارها می شود، زیرا که افراد فکر میکنند از سود های مهم بازار عقب افتاده اند و میخواهند سود زیاد را دریافت کنند. اگر تنها دلیل سرمایه گذاری تان در این بازار این است که از سود ها جا نمانید، تنها چیزی که نصیبتان خواهد شد ضرر و زیان است.

  • فریب کوین های با قیمت پایین را نخورید

اگر قیمت یک ارز دیجیتال کمتر از یک دلار است به این معنی نیست که آن ارزان تر از بیت کوین ۵۰ هزار دلاری است و رشد بیشتری دارد، تخمین قیمت یک ارز کم و بیش به عوامل بنیادی آن مانند چرایی و چگونگی پیدایش آن، کاربرد آن، تیم توسعه دهنده و امنیت آن وابسته است.

  • اگر کلید خصوصی ندارید کوینی هم ندارید

ارز دیجیتال مانند حساب بانکی نیست که در صورت پیش آمدن مشکلی برای آن بانک پاسخ شما را بدهد، بیت‌کوین مانند طلاس همانطور که بعد از گم کردن یا دزدیده شدن طلا هیچ راهی برای بازیابی آن نخواهید داشت، در صورت از دست رفتن کلید خصوصی، بیت کوین یا هر ارز دیگری راهی برای بازیابی آن ندارید. تنها راه محافظت از ارز دیجیتال تان داشتن کلید خصوصی است و به کیف پول هایی که کلید خصوصی را در اختیار شما نمی گذارد اعتماد نکنید.

  • شما می‌توانید بخشی از یک کوین را بخرید

این اشتباه که می گوید چون قیمت فلان ارز زیاد است یا قیمت یک بیت کوین بیش از یک میلیارد تومان است، من این مقدار سرمایه ندارم و نمیتوانم حتی یک بیت کوین بخرم، پس نمی توانم در این بازار سرمایه گذاری کنم. نه این یک تفکر اشتباه است شما می توانید بخش بسیار کوچکی از یک ارز را خریداری کنید، مثلا به اندازه ۲۰۰ هزار تومان بیت کوین را بخرید.

  • مدام قیمت ها را چک نکنید

اگر تازه وارد هستید احتمالاً با تحلیل های تکنیکال و نوسان گیری آشنا نیستید و بهترین راه برای شما سرمایه گذاری بلند مدت است یا هولد کردن است. در دید بلند مدت نیاز نیست مدام قیمت‌ها را چک کنید زیرا که مدام چک کردن قیمت ها باعث تشویش ذهنی شما خواهد شد و احتمال دارد تصمیمات عجولانه ای بگیرید، به نوسانات کوتاه مدت توجه نکنید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *