در ۶ سپتامبر ، السالوادور اولین کشوری بود که BTC را به عنوان وجه قانونی انتخاب کرد و هم مورد تحسین و هم انتقاد جامعه جهانی قرار گرفت.
رئیس جمهور سالوادور ، Nayib Bukele ، مدعی است که ۲/۱ میلیون نفر از همشهریانش از کیف پول رمزنگاری شده چیوو (Chivo) تحت حمایت دولت استفاده می کنند و کیف پول رمزنگاری شده ، نگاهی اجمالی به موفقیت آشکار گمبیت بیت کوین (BTC) کشور دارد.
رئیس جمهور جنجالی ۲/۹ میلیون دنبال کننده توییتر خود را بعد از ظهر شنبه به روز کرد و مدعی شد که چیوو “پس از سه هفته فعالیت” اکنون بیش از هر بانکی در السالوادور کاربر دارد.
وی اظهار داشت که تنها زمانی طول می کشد تا تصویب چیوو همه بانک های السالوادور را به طور کل تحت الشعاع قرار دهد.

کیف پول دولتی چیوو (Chivo) در اوایل سپتامبر راه اندازی شد زیرا السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخت. حرکتی مهم که می تواند یک مطالعه موردی مهم برای سایر کشورهای منطقه ارائه دهد.
چیوو افراد و مشاغل را قادر می سازد تا از هرجای دنیا پرداختهای خود را با بیت کوین یا دلار ارسال و دریافت کنند. این کیف پول در هر دو دستگاه Android و Apple موجود است.
همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، صرافی ارز دیجیتال مکزیکی Bitso به عنوان ارائه دهنده اصلی خدمات Chivo امضا کرده است.
چیوو(Chivo) یک بانک نیست ، اما در کمتر از ۳ هفته ، اکنون تعداد کاربران آن از هر بانکی در السالوادور بیشتر است و به سرعت در حال افزایش است.

مطالب مرتبط: S&P Global هشدار می دهد که اعتبار السالوادور در میان پذیرش بیت کوین ضربه خواهد خورد.
آخرین بروزرسانی نشان می دهد که قانون بیت کوین در سراسر کشور با استقبال خوبی روبرو شده است ، حتی در حالی که صدها معترض مخالف دولت برای ابراز مخالفت خود به خیابان ها آمدند. در ۱۵ سپتامبر ، این اعتراضات با سوزاندن یک کیوسک رمزنگاری در پایتخت کشور به پایان رسید.
مطمئناً ، پذیرش گسترده Chivo تا حدی به این دلیل است که دولت به ارزش ۳۰ دلار BTC به هر دارنده حساب سالوادور منتقل کرد. بر اساس نظرسنجی اخیر آژانس Sherlock Communications مستقر در سائوپائولو ، کمی بیش از نیمی از مردم سالوادور با بیت کوین آشنایی ندارند.
در همین حال ، دولت Bukele به دنبال یک سری نوسانات ناپایدار قیمت دارایی دیجیتال ، خزانه خود را با BTC پر می کند. السالوادور حداقل دو بار کاهش قیمت را خریداری کرد -۷ سپتامبر و ۲۰ سپتامبر – کل دارایی های خود را به ۷۰۰ BTC رساند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *