ترس و حرص شاخص هایی در بیت کوین هستند که بر اساس منابع مختلف احساسات در بازار بصورت کمی  بررسی می شوند و برای نشان دادن این شاخص ها از متریک عددی بین ۰ تا ۱۰۰ استفاده می شود که این محدوده به پنج بخش مختلف تقسیم می شود . در حالت کلی در این متریک مقادیر پایین نشان دهنده ی میزان ترس در بازار است و مقادیر بالاتر نشان دهنده ی میزان حرص و طمع است .

محدوده ی بین ۰ تا ۵۰ برای ترس و ۵۱ تا ۱۰۰ برای طمع در نظر گرفته شده است . ترس بیش از اندازه با عدد پایین نشان می دهد که سرمایه گذاران نگران شده اند و در حال فروش هستند ، و طمع سرمایه گذاران نیز حکایت  از اصلاح بازار و خرید افراد دارد .  تحلیل گران این شاخص ها را بصورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه بررسی می کنند .

دو شاخص ترس و حرص چه زمانی اتفاق می افتند ؟!!

با رسیدن بیت کوین به خط منفی زمان اتفاق افتادن شاخص ترس است و این در حالی است که با حرکات بزرگ صعودی بیت کوین دوران حرص و طمع اتفاق می افتد .  طبق گزارش Arcane Research شاخص ترس و حرص به تازگی اتفاق افتاده است . بازار بعد از سقوط ۷ سپتامبر ، به آرامی به سمت شاخص حرص و طمع حرکت کرد اما به دلیل سقوط دیگری که بیت کوین داشت قبل از رسیدن به سطح حرص و طمع ، احساسات به سرعت تبدیل به ترس شد .

در چند روز گذشته شاهد دو کاهش بزرگ قیمت بیت کوین بوده ایم که ابتدا قیمت آن به ۴۰.۵ هزار دلار کاهش یافت و سپس در روز دوم به ۳۹.۶ هزار دلار رسید که این نتیجه ی احساس ترس است . سوالی که اینجا مطرح می شود این است :  ” آیا این ترس باعث بازماندن بیت کوین از جلوه ی هالووین می شود ؟”

جواب این سوال را با این ایده که می گوید ” سهام و بیت کوین و تمام دارایی را بین ۳۱ اکتبر تا ۱ مه معامله کنید که بهترین عملکرد را دارند ! ” پاسخ می دهیم .  طبق این ایده که گاهی اوقات ” جلوه ی هالووین ” نامیده می شود ، خریداران این زمان را نقطه ی بهینه ورود به بازار می دانند .داده های چند سال قبل نشان می دهد که استراتژی معاملات در اثر تاثیر این ناهنجاری آماری عجیب ، نتایج بهتری را به دنبال دارد .

باید دید در ماه آینده که ماه هالووین است آیا خریداران جذب بیت کوین خواهند شد ؟  این در حالی است که شاخص ترس و حرص نشان از ترس معامله گران دارد و سرمایه گذاران برای ورود به این بازار ممکن است مردد باشند . اگر تا ماه آینده این بازار همچنان ترس را نشان دهد ممکن است جلوه ی هالووین امسال به نفع بیت کوین نباشد .

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *