معرفی فایل کوین

فایل کوین یک رمزارز محبوب و آینده دار می باشد که سعی دارد به اهداف بزرگ و بی همتایی دست یابد. این ارز به نام filecoin معرفی می شود و با نماد اختصاری FIL در بازار نام برده و معامله می شود.

این پلتفرم یکی از طرح های توسعه یافته توسط (BlockChain) می باشد که قصد بهبود حوزه ذخیره سازی داده ها از راه نامتمرکز کردن آنها دارد. این پروژه در سال ۲۰۱۴ به وسیله خوان بنت «Juan Benet» توسعه یافته است. در سیستم نامتمرکز این پلتفرم، در عوض نهاد های متمرکزی که فضای اضافه را به مخاطبین می فروشند، در فایل کوین بدون صرف هزینه، مخاطبین حق بهره مندی از امکانات و خدمات فضای ذخیره سازی را دارند، و به عبارتی کاربران، فروشندگان شبکه نیز هستند.

فایل کوین یک ارز دیجیتال شناخته شده و پرکاربرد می باشد. این ارز با ورود خود به این صنعت، ایده هایی نیز با خود به دنیای کریپتو کارنسی ارائه داد. یکی از مهمترین و اصلی ترین این ایده ها، ذخیره سازی امن و بدون واسطه می باشد که برای کاربران یک ویژگی فوق العاده محسوب می شود. این طرح توانست در اولین توزیع توکن های خود که در مهرماه سال ۹۶ انجام شد، ۲۵۷ میلیون دلار سرمایه جذب کند، با این حساب این پروژه هنوز در حال توسعه است و اهداف بزرگ دیگری را نیز پیش روی دارد، تا آنها را نیز به سود کاربران خود، محقق کند.

اصلی ترین اهداف  filecoin

فایل کوین چشم انداز روشنی نسبت به آینده اینترنت در جهان دارد. به همین علت، ماموریت این شبکه، تحول یافتن به مدرن ترین شبکه ذخیره و بازیابی داده ها و فایل ها می باشد، که وظیفه دارد فضای ذخیره سازی داده ها را کنترل کند. البته تا حد زیادی این انتظار را بر آورده کرده است، چرا که اکنون از فایل کوین به عنوان بزرگ ترین رقیب در آینده شرکت های بزرگ شناخته شده، از جمله Amazon، Microsoft و Google نام برده می شود. این پلتفرم در مقایسه با Ethereum، بسیار پیچیده تر است و ایده بی نظیری ارائه داده است. پس می شود از این شبکه با توجه به پتانسیل بالایی که دارد، به عنوان یک رقیب برتر نسبت به اتریوم نیز یاد کرد.

این شبکه علاوه بر اهداف و کاربرد هایی که در بالا ذکر شد، تصمیم دارد که خود را به عنوان یک تهدید اصلی برای رقابت با شبکه های تحویل محتوا همانند سرویس کلودفر (Cloudflare) معرفی کند. همچنین فایل کوین روی سیستم IPFS ساخته شده است که به کاربران این اجازه را نیز می دهد که فضای هارد دیسک استفاده نشده خود را اجاره دهند و در ازای آن توکن FIL دریافت کنند. ناگفته نماند که این پلتفرم توانسته خود را به جایگاه هجدهم بازار کرپتو برساند.

دیگر مزیت های filecoin

این شبکه با وجود این سطح از خدمات ویژه، مزیت های مهم دیگری را دارد:

  1. هزینه به صرفه: این شبکه قصد دارد با ایجاد یک مارکت بزرگ و مبدا برای ذخیره سازی داده، هزینه ها را به سوی کاهش بکشاند.
  2. مقیاس: در این شبکه با اتصال میلیون ها کامپیوتر در سراسر دنیا برای کار با یکدیگر، یک شبکه عظیم و هوشمند در مقیاس بزرگ ایجاد خواهد شد.
  3. در حالی که سیستم های Dropbox و iCloud در سابقه خود، تجربه هک و نفوذ پذیری داشته اند، در یک شبکه نامتمرکز مانند فایل کوین، امکالن نفوذ و آسیب به یکپارچگی سیستم تقریبا یک امر ناممکن می باشد.

معایب فایل کوین

البته این شبکه کاملا بی عیب و نقص نیست:

کاربران این شبکه به جای وصل شدن تنها به یک سرور، باید به سرور های متفاوتی متصل شوند تا بتوانند به فایل های خود را بازیابی کنند که این نیز بستگی به آنلاین بودن و سرعت سرور خواهد داشت.

محدودیت دیگری که این پلتفرم دارد، این است که افراد برای ورود به این شبکه نامتمرکز، باید پیش تر یک نوع کوین دیگر را خریداری و آن را به فایل کوین تبدیل کنند، تا بتوانند از خدمات فایل کوین تمام بهره را ببرند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *