پیش بینی های جدید از رکورد شکنی اتریوم!

در سال جاری با پیش بینی های خوشبینانه ی زیادی در مورد قیمت دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ از نظر ارزش بازار رو به رو شدیم. روند های فعلی باعث شده است که تحلیلگران دارایی دیجیتال خود را تا پایان سال بالای ده هزار دلار قرار دهند. اکنون “لارک دیویس” یکی دیگر از تحلیلگران رمز ارز ها، سخنان همتایان خود درباره ی رمز ارز ها را تکرار کرده است.

به گزارش وب سایت کوبکس به نقل از Newsbtc، لارک معتقد است که شکست اتریوم از بالای ۱۰ هزار دلار اجتناب ناپذیر است و فقط به زمان بستگی دارد. این موضوع با نگاه به رشد ۱۹۰ درصدی اتریوم صورت گرفته است و بر اساس این منحنی رشد شکسته شدن این نقطه ی قیمتی پیش بینی شده است. در لایو کانال یوتیوب لارک، یکی از تحلیلگران این قیمت رو برنامه ریزی شده عنوان کرده است.

 

کاهش ذخایر مبادله اتریوم

لارک تحلیل خود را با اشاره به کاهش منابع اتریوم آغاز می کند.  به طور خاص ، عرضه ارز اتریوم کم است به طوری که ETH زیادی منتظر فروش نیست این موضوع به دلیل این است که قیمت بالاتر می رود.  این امر همچنین در حجم اخیر ETH  که از صرافی ها خارج شده است مشهود است.  در شبانه روز گذشته، اتریوم شاهد خروج حجم عظیمی از مبادلات بود زیرا ۱.۲ میلیارد ارزش ETH هفته گذشته در ۲۴ ساعت از صرافی های متمرکز خارج شده بود .

لارک در مقایسه با عرضه سال گذشته ، خاطرنشان می کند که عرضه ارز همچنان به طور چشمگیری به جز چند جهش استثنایی کاهش خواهد یافت. این در حالی است که عرضه خارج از صرافی ها افزایش می یابد، زیرا افراد سکه های خود را از صرافی ها خارج می کنند تا برای فعالیتهای دیگر مانند سهام استفاده کنند. لارک در مقایسه نمودارها و حرکت، اشاره می کند که در حالی که عرضه کاهش می یابد ، قیمت اتریوم با این کاهش افزایش می یابد. این روند مشابه روند فعلی اتریوم است.  نکته ی اصلی این است که عرضه ی بورس کاهش یافته است و اگر سابقه ی کاهشی خود را تکرار کند، این امر بازار را به آزمایش قیمت دیگری برای دارایی دیجیتال نزدیک می کند.

مشکل زباله های الکترونیکی بیت کوین

در سال های اخیر مطالعات و پژوهش های گسترده ای در زمینه ی آلودگی زیستی فرایند های ماینینگ صورت گرفته است. اکثر مطالعات این واقعیت را نادیده گرفته اند که استخراج کنندگان بیت کوین از سخت افزارهای موقت استفاده می کنند که می تواند رشد زباله های الکترونیکی جهانی را افزایش دهد.

“به گزارش وب سایت کوبکس به نقل از Newsbtc، زباله های الکترونیکی تهدیدی فزاینده برای محیط زیست ما هستند ، از مواد شیمیایی سمی و فلزات سنگین که به خاک نفوذ می کنند، تا آلودگی هوا و آب ناشی از بازیافت نامناسب.”  طبق این مطالعه، در یک معامله ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می شود، همان مقدار زباله الکترونیکی که با انداختن دو عدد مینی آیفون در سطل زباله تولید می شود.  در سال ۲۰۲۰ شبکه بیت کوین ۱۱۲.۵ میلیون تراکنش را پردازش کرد . این مقدار تراکنش حجم بالایی از آلودگی و زباله را در پی خواهد داشت. به همین دلیل کارشناسان به دنبال راه کار هایی برای کاهش این آلودگی و روش های جایگزین هستند.

آنها ادعا می کنند: “تولید زباله های الکترونیکی سالانه بیت کوین تا ماه مه ۲۰۲۱ به ۳۰.۷ کیلوتون متریک می رسد.”  این عدد مقداری نزدیک به میزان ضایعات کوچک فناوری اطلاعات و تجهیزات مخابراتی است که توسط کشوری مانند هلند تولید می شود. این رقم می تواند به بیش از ۶۴.۴ کیلوتر متریک زباله برسد. کارشناسان همچنین اشاره می کنند که تقاضای بیش از حد برای سخت افزارهای معدنی به تدریج زنجیره تامین جهانی نیمه هادی ها را مختل می کند، که در حال حاضر با کمبود جهانی به دلیل افزایش نیاز به همه گیری ویروس کرونا ، و همچنین جنگ تجاری ایالات متحده و چین و خشکسالی در تایوان مواجه است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *