در طی ساعات گذشته در شبکه های اجتماعی و دیگر رسانه های مرتبط اخبار قابل توجهی دست به دست می شود که لازم است به آن بپردازیم. اخیرا متوجه شدیم که یک صرافی برای جابجایی ۱۰۰ هزار دلاری در پلتفرم اتریوم با اشتباه و سهل انگاری مطلق ۲۳.۷ میلیون دلار کارمزد هزینه کرده است. اما واقعا این مساله درست است؟ حقیقت این ماجرا چه بوده است و چه بلایی سر آن همه پول از دست رفته آمده است؟

به گزارش وب سایت صرافی رمز ارز کوبکس به نقل از کریپتو گلوب، صرافی نامتمرکز (DeversiFi) 48 ساعت پیش، برای جا به جایی تتر به مبلغ ۱۰۰ هزار دلاری در شبکه اتریوم، طی یک عملیات تعجب برانگیز ۲۳.۷ میلیون دلار کارمزد پرداخت کرد.

با بررسی داده های به دست آمده از بلاک چین اتریوم می توان فهمید که این صرافی ۷,۶۷۶.۶۱ اتریوم، که بیش از ۲۳ میلیون ارزش آن می باشد را به عنوان کارمزد یک انتقال ۱۰۰ هزار دلاری پرداخت کرد. این موضوع در حالی می باشد که حد متوسط کارمزد در این پلتفرم نزدیک به ۰.۰۰۸۹ می باشد که ۲۶ دلار محاسبه می شود.

دیورسی فای در توئیتر بیان کرده است که این تراکنش با بهره گیره از یک والت سخت افزاری و از راه واسطه کاربری این صرافی صورت گرفته و هزینه (Gas) در آن به شکل نادرست در نظر گرفته شده است. این انتقال نادرست در بلوکی انجام شده است که توسط یکی از برترین ماینرهای شبکه ماینینگ شده است. این ماینر در طی هفته اخیر از دید توسعه دهندگان و متخصصان و با توجه به کارکرد فوق العاده در استخراج بلاک، موفق شده است که در بین ماینر های  برتر، در رتبه بهترین های پلتفرم اتریوم قرار بگیرد. به احتمال زیاد این مقدار از کارمزد، بیشترین میزانی باشد که تا به حال در نظر گرفته شده است.

نکته جالب دیگری که وجود دارد این است که این صرافی روز گذشته خبر داد ماینر بلاکی که وظیفه این انتقال و تراکنش را بر عهده داشته است، به طور کامل همه ی  7626 اتریومی که به غلط دریافت کرده بود را به آنها پس داده است و این مبلغ سرانجام در جیب صاحبش قرار گرفت.

طی گزارشی دقیق صرافی دیورسی فای در صفحه توئیتر خود اعلام کرد:

زنجیره بلوکی غیر قابل انکار هستند و همچنین تغییر ناپذیر، ولی در انقلابی که قسمتی از آن محسوب می شویم، با ارزش های واقعی شناخته شده است. از ماینر مزبور بلاک اتریوم قدردانی می کنیم و می توانیم بپذیریم که او ۷,۶۲۶ اتریوم، برابر با ۲۴ میلیون دلار را که امروز با بی دقتی به عنوان کارمزد برداشته شد را تمام وکمال به ما بازگرداند.

رشد ۱۷۵ درصدی مردم استرالیا در ارز های دیجیتال

به گزارش وب سایت صرافی رمز ارز کوبکس، در هنگامی که با افزایش سرمایه داران بنیادی در بازار ارز های دیجیتال رو به رو هستیم، ساکنین کشور استرالیا نیز علاقه­شان به این بازار بیشتر شده و سرمایه گذاری های آنها در سال جاری با رشد شگفت انگیز ۱۷۵ درصدی همراه بوده است. مردم این کشور طی دیدگاه و دانش خود به پنج کوین مشهور بازار علاقه بیشتری دارند و در معاملات و سرمایه گذاری های خود توجه بیشتری به ارز های بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین و در انتها رمز ارز استلار نشان دادند. با مراجعه به آمار مربوطه، افرادی که در محدوده سنی ۲۵ الی ۴۴ سال قرار دارند سهم بیشتری از دیگر افراد سرمایه گذار استرالیایی در بازار رمز ارزها دارند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *