اخیرا نقل قول هایی از رئیس جمهور ترکیه شنیده می شود که اشاره می کند، اردوغان با بیت کوین سر جنگ دارد و به هیچ عنوان پذیرش این رمز ارز نگاری شده را قبول نمی کند. اما به نظر می رسد یک جای این نقل قول ها درست نیست. در ادامه قصد داریم موضوع را به درستی بررسی کنیم و این خبر را به طور صحیح پوشش دهیم. آیا اردوغان آنقدر از اتفاقات اطرافش بی خبر است که علیه بیت کوین اعلام جنگ کرد؟ یا این یک نقل قول خارج از زمینه است؟ رئیس جمهور ترکیه می گوید مقاله ای با عنوان “ما در حال جنگ با بیت کوین هستیم” در بیت کوین و توییتر به راه افتاده است و هم مورد تمسخر و هم انتقادات صریح قرار گرفته است.

به گزارش وب سایت کوبکس به نقل از NEWSBTC، مقاله ای به زبان ترکی در Bloomberght با عنوان ” اردوغان: ما یک جنگ جداگانه با ارزهای رمزنگاری شده داریم، منتشر شد. بر اساس این گزارشات، رئیس جمهور برنامه ملاقاتی را برگزار کرد، و در این ملاقات، مخاطبان وی دانشجویان از سراسر کشور بودند. آنها در مورد لیر ترکی دیجیتال CBDC پیشنهادی کشور بحث می کردند و یکی از شرکت کنندگان در مورد دیدگاه های فعلی آن در مورد ارزهای رمزنگاری شده سوال کرد:

فکر می کنید که اردوغان گفت که آنها مشکلی برای باز کردن پول رمزنگاری ندارند؟ خیر؛ برعکس، او اشاره کرد که آنها یک جنگ جداگانه دارند و با آنها مبارزه می کنند. اردوغان گفت: ما چنین حق بیمه ای به آنها نمی دهیم، زیرا ما با پول خود که هویت اساسی ما در این زمینه است به راه خود ادامه می دهیم.

رئیس جمهور اردوغان دقیقاً چه گفت؟

آنها مستقیماً از رئیس جمهور نقل قول نمی کنند، اما گفته های آنها مقصود وی را بسیار واضح تر می کند: اردوغان مدعی شد که این کشور “قطعا” مشکلی با گسترش دارایی های دیجیتالی ندارد. با این حال، ترکیه با پول خود که به اعتقاد وی بخشی از هویت ملی است ادامه می دهد. آنها با گسترش دارایی های دیجیتالی مشکلی ندارند زیرا CBDC خود را آماده می کنند و راه آنها برای فروش این است که پول “بخشی از هویت ملی است”

اما، در مورد این جنگ علیه بیت کوین چطور؟

رئیس جمهور در پاسخ گفت: “ما به هیچ وجه قصد پذیرش ارزهای رمزنگاری شده را نداریم، و با آنها سر جنگ داریم. ما هرگز از ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی نمی کنیم. زیرا ما با ارز خود که هویت خاص خود را دارد ادامه می دهیم.

خوب، اکنون می دانیم که اردوغان هرگز چیزی در مورد جنگ علیه بیت کوین نگفت و همواره به ارزهای رمزنگاری شده اشاره می کرد. او همیشه در مورد لیر ترکی دیجیتال صحبت می کرد. با این حال، آیا او واقعاً همه اینها را گفت؟ به نظر می رسد که کمی این موضوع مشکوک است.

رفتار سرمایه گذاران نسبت به این خبر

دارندگان و سرمایه گذارن این ارز کد گذاری شده، نباید نگران این خبر باشند و برای وضعیت قیمتی بیت کوین احساس خطر بکنند، چون این خبر هنوز در حاله ای از ابهام است، اما باز هم باید گوش به زنگ باشند و دقت کنند که اخبار درست را جدی بگیرند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *