با افزایش توکن ‌سوزی، نرخ استخراج اتریوم در روز گذشته منفی شد.

شبکه ی اتریوم در یک ماه گذشته بیش از ۶۵۰ میلیون دلار اتریوم سوزانده است. بنا بر گزارش‌های بدست آمده، تعداد کوین‌های سوزانده ‌شده در شبکه اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از تعداد کوین‌های استخراج ‌شده بوده است، که نشان دهنده روندی منفی پیش رو داریم. Evan Van Ness، تحلیلگر ارز اتریوم، نوشت روز گذشته در هر دقیقه  حدود ۹.۶ اتریوم سوزانده و ۹.۴۵ اتریوم هم استخراج شد. شبکه اتریوم طرح سوزاندن کوین‌ها را حدود یک ماه پیش شروع کرد است و از آن زمان تاکنون اولین بار است که چنین اتفاقی در شبکه اتریوم روی می‌دهد.

اتریوم با حضور نهنگ‌ها از مرز ۴۰۰۰ دلار عبور کرد

نهنگ‌ها بزرگ‌ترین موجودات در اقیانوس‌ها هستند و در حوزه رمز ارز به افرادی یا ارگان هایی گفته می شود که تعداد زیادی از آن ارز را دارا هستند. حضور نهنگ ها همیشه با تغییر قیمت یک ارز همراه بوده است.

قیمت اتریوم طی چهار روز گذشته تقریباً ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده و به ناحیه ۴۰۰۰ دلار وارد شده است. این روند صعودی با افزایش تراکنش‌های سنگین اتریوم همراه شده است و این وضعیت نشان از حضور نهنگ‌ها دارد.

تراکنش های سنگین اتریوم که بالاتر از صد هزار دلار هستند در حال بیشتر شدن است. تعداد این تراکنش ها تنها در اول سپتامبر تقریبا ۱۴ هزار عدد بوده است. تحلیلگران معتقدند که با ادامه ی این منحنی از تراکنش ها ارزش اتریوم ممکن است به مرز ۵ هزار دلار هم برسد.

رشد ۹۲ درصدی هش ریت بیت کوین در ۲ ماه

هش ریت (Hash Rate) نشان دهنده تعداد عملیات هشینگ (رمزنگاری )در فرآیند ماینینگ است، هش ریت سرعت عملکرد دستگاهای ماینینگ را نشان می‌دهد. هرچه میزان هش ریت بالاتر باشد امکان یافتن بلاک بعدی و دریافت پاداش افزایش پیدا میکند.

هم‌ زمان با رشد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، هش ریت بیت کوین به اوج ۶۷ روزه خود رسیده است. داده‌های تازه نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین از زمان سقوط به سطح ۶۹ اگزاهش بر ثانیه در ۷ تیر ثبت کرده، تا امروز ۹۲ درصد رشد داشته و به ۱۳۳ اگزاهش بر ثانیه افزایش یافته است. نتایج حاکی از آن است که تا ۴ روز دیگر سختی شبکه بیت کوین رشدی ۲ درصدی را تجربه کند و به ۱۷.۹۸ تریلیون برسد.

مدیرعامل ریپل: بیت کوین «آلاینده‌ترین» ارز دیجیتال جهان است.

جهت تولید بیت کوین های جدید باید معادلاتی رمز نگاری شده توسط دستگاه های ماینینگ انجام شود.

کریس لارسن، مدیرعامل ریپل، بیت کوین را آلاینده ‌ترین ارز دیجیتال جهان توصیف کرد و از جامعه آن خواست به جای استفاده از سازوکار اثبات کار(PoW) به الگوریتم اثبات سهام روی آورند (PoS). با وجود این، لارسن معتقد است ماینر ها داوطلبانه این تغییر را انجام نمی‌دهند و نهادهای ناظر باید با اعمال فشار وارد عمل شوند. مدیرعامل ریپل همچنین استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر برای استخراج بیت کوین پاک را یک شعار خواند. او همچنین از ویتالیک بوترین به دلیل تلاش‌هایش برای کنار گذاشتن سازوکار اثبات کار در اتریوم تشکر کرد و از او با عنوان قهرمان یاد کرد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *