به گزارش وب سایت صرافی رمزارز کوبکس به نقل از ارز دیجیتال، توئیتر در هفته گذشته اجازه تراکنش و تبادل بیت کوین را برای مخاطبین (IOS) صادر کرد. گفته می شود که این امکان در اولین فرصت به کاربرانی که از اندروید پشتیبانی می کنند نیز در برنامه توئیتر اضافه خواهد شد.

توئیتر با اضافه کردن امکان پرداخت از راه رمز ارز بیت کوین، به نخستین پلتفرم اجتماعی شناخته شده ای تبدیل می شود که از تراکنش هایی بر پایه ارز های دیجیتال حمایت می کند. هم چنین این شبکه اجتماعی در سَر دارد که موقعیتی را به وجود آورد تا کاربران بتوانند والت رمز ارز خود را به حساب کاربری خود مرتبط کرده و حق صاحب شدن توکن های (NFT) خود را با یک علامت ویژه در توئیت ها تایید کنند.

توئیتر از هفته های قبل شروع به محک بیت کوین و ویژگی های پرداختی آن کرده است، اما تا پیش از روز ۵ شنبه هفته گذشته، این ویژگی به شکل کامل در دسترس نبود. اما سرانجام انجام تراکنش ها با این رمزارز برای سیتم های مبتنی بر آی­او­اس ایجاد شده و قرار است در اسرع وقت به سیستم های تحت توسعه اندروید نیز اضافه شود. این شبکه در کنار استفاده از بیت کوین، به کاربران خود این اجازه را صادر کرده است که تا ۹ دستگاه پرداخت قدیمی را که شامل ونمو و کش اپ می باشد را نیز بتوانند به حساب خود مرتبط کنند. ناگفته نماند با وجود اینکه تمام این فعالیت ها تحت نظارت قرار گرفته، اما توئیتر هیچ دخالتی در پذیرش پرداخت ها و تایید تراکنش ها نداشته و فقط فرصتی را فراهم کرده است تا کاربران برای دسترسی به دستگاه پرداختی خود دچار مشکل نشوند و به راحتی بتوانند به کار خود ادامه دهند.

نقش استرایک در این پلتفرم چیست؟

تراکنش های بیت کوین در توئیتر از راه (Strike) صورت می گیرد. در واقع استرایک یک والت مختص بیت کوین می باشد که زیر نظر پلتفرم لایتنینگ کار می کند. لایتنینگ ایجاد شده است تا اجازه دسترسی به پرداخت های فوری و پردازش پرسرعت شبکه را صورت دهد. همچنین لایتنینگ در ارزان تر شدن بیت کوین نیز نقش بسزایی را ایفا می کند.

جک دورسی، بنیان گذار و رئیس شرکت توئیتر، قبل تر در کمپانی توسعه دهنده لایتنیگ جزو سرمایه داران مطرح آنجا بود. وی را می توان به عنوان یکی از طرفداران پر و پا قرص بیت کوین دانست که همواره از این ارز حمایت کرده است. او در خرداد سال گذشته و پیش از استفاده توئیتر از نحوه پرداخت با رمزارز بیت کوین، راجع به عملکرد این ارز گفته بود که “فقط موضوع زمان مطرح است”.

بیت کوین یک راه حل مطمئن برای تمام افراد

شبکه معروف و دوست داشتنی توئیتر برای کسانی که از راه استرایک بیت کوین گرفته اند، اعلان می فرستد تا به سرعت از پرداخت های صورت گرفته مطلع شوند و بتوانند از فرستنده تشکر کنند و یا استیکر قدردانی بفرستند. یکی از توسعه دهنگان توئیتر به اسم استر کرافورد، در روز ۵ شنبه خبر داد که بیت کوین برای افرادی که در مناطق محدود که با درگاه های بانکی ناشایست و بی اثر سر و کله می زنند، امکان انجام معاملات و تبادلات را فراهم کرده و به همین علت می توان مدعی شد که توئیتر به کمک بیت کوین یکی از برترین راهکار ها را معرفی کرده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *