الگوراند چیست؟

الگوراند یک رمز ارز تحت توسعه تکنولوژی زنجیره های بلوکی می باشد که توانسته در این زمینه خود را در بازار کریپتو کارنسی به عنوان سومین نسل این فناوری معرفی کند. این ارز عملکرد خوبی را توانسته رقم بزند، از جمله استفاده از پروتکل اثبات سهام به همراه عملکرد های شبه تصادفی، و از همه آنها مهمتر کاربرد این پروژه برای حل مشکل رایج Scalabilityکه رمز ارز های بسیاری از عهده حل این چالش بر نیامدند.

ویژگی های مهم ALGORAND

این شبکه، از روش تثبیت سهام خالص “pure pos” پیروی می کند. تامین امنیت این پلتفرم به همکاری و صداقت کاربران وابسته است. هر بلاک برای ایجاد در این پلتفرم باید دو مرحله را پشت سر بگذارد. مرحله اول، پیشنهاد است و یک توکن به صورت تصادفی انتخاب می شود، در مرحله دوم جلسه ای متشکل از صاحبان ۱۰۰۰ توکن انتخاب می شودند تا بلاکی را که اولین کاربر پیشنهاد داده است را تصویب کنند.

در سال ۲۰۱۹، الگوراند با برگزاری عرضه اولیه خود قادر بود نزدیک به ۶۰ میلیون دلار به دست بیاورد و ۲۵ میلیون (Token) آن را به فروش بگذارد و بفروشد. البته ناگفته نماند برای آنهایی که در این عرضه اولیه شرکت کردند، نتیجه خوبی نداشت، چرا که در تابستان همان سال قیمت این توکن حدودا به ۳۹ سنت افت کرد و در کل حجم بازار برای این توکن به ۱۱۳ میلیون دلار کاهش یافت. اما در کل توسعه دهندگان این شبکه تصمیم دارند تا در آینده عرضه این توکن را  به سقف ۱۰ میلیارد توکنALGO برسانند. به همین دلیل با توجه به قابلیت های کم نظیر، امکانات پیشرفته و حل مشکلات بلاکچینی از سوی این شبکه، می توان به این ارز دیجیتال به عنوان یک ارز آینده دار و پرطرفدار نگاه کرد، چرا که قطعا الگوراند پتانسیل تبدیل به یک ارز سود آور و بسیار موفق را دارد.

مزیت های ارز دیجیتال الگوراند
  1. استفاده از پروتکل Byzantine
  2. قدرت پردازش تراکنش ها در کمتر از ۵ ثانیه
  3. یک شبکه با پیروی از بلاک چین نامتمرکز و همچنین پشتیبانی از قابلیت Scalability
  4. توزیع منحصر به فرد توکن ها به سبک حراج هلندی
  5. عدم نیاز به ماینر که دسترسی به این ارز را برای استفاده و سرمایه گذاری راحت تر می کند.

 

تیم سازنده الگوراند می داند که بدون راهکار مقیاس پذیر، راهی برای سازگاری گسترده با ارز های دیجیتال وجود ندارد. این را می توانیم در بیت کوین و اتریوم مشاهده کنیم که محبوب هستند، اما نمی توانند مورد استفاده عمومی قرار بگیرند؛ این رمز ارز ها به این علت برای اقتصاد مدرن، کند محسوب می شوند.

مکانیزم مورد استفاده در الگوراند برای افزایش سرعت این شبکه ایجاد شده است. این موضوع ضمن اینکه باعث می شود هر بلاک خیلی زود شکل بگیرد؛ موجب افزایش سرعت پردازش تراکنش ها نیز در ثانیه می شود. در همین راستا باید بدانید که شبکه اصلی الگوراند قدرت پردازش بیش از ۱۰۰۰ تراکنش را دارد و معاملات با حجم بالا نمی تواند برای سرعت این شبکه مشکل ساز شود. اما از آنجا که سرعت بدون امنیت ارزشی ندارد، این پلتفرم به نحوی طراحی شده است که در مقابل حملات به شبکه مقاوم باشد و به سرعت مشکل را برطرف کند.

سخن پایانی

الگوراند توسط یک تیم جهانی شامل دانشمندان محقق و متخصصان کسب و کار و مارکتینگ پشتیبانی می شود. مشخصا این آشکارا سطح توقعات این پروژه را بالا می برد، ضمن اینکه تا به حال این تیم خبره نتایج قابل توجهی کسب کرده اند. این توکن در سال ۲۰۱۹ شروع باشکوهی داشت، هر چند قیمت آن پس از عرضه اولیه کوین افت زیادی متحمل شد. اما زمان معلوم خواهد کرد که این توکن چه موفقیت هایی در پیش دارد. سازندگان الگوراند در سر دارند برای تکمیل تمام ظرفیت ۱۰ میلیاردی عرضه خود، بتوانند طی هر سال، فروش خود را به ۶۰۰ میلیون Algorand برسانند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *