به گزارش وب سایت صرافی ارز دیجیتال کوبکس ، به نقل از Anclap که ناشر شبکه استیبل کوین در Stellar است در پرو با راه اندازی استیبل کوین جدید قصد دارد  شبکه خود را گسترش می دهد . Stable coin یک ارز رمز نگاری شده است. این ارز دیجیتال با هدف ایجاد یک شرایط ثبات قیمت در ارز های دیجیتال ایجاد شده است. نواسات قیمت عموما به یک دارایی فیزیکی بستگی دارد. دارایی های فیزیکی شامل طلا و ارز کاغذی می شوند.

تتر به عنوان بزرگترین استیبل کوین در سال ۲۰۱۴ با نام ریل کوین راه اندازی شد و بعدها با نام تتر به یک رمز ارز مشهور تبدیل شد و در حال حاضر به عنوان چهارمین رمز ارز با ارزش جهان شناخته می شود . یکی از مزیت های استیبل کوین ها اطمینان خاطری است که بخاطر آن ها متوجه ترید کنندگان می شود. شرایط ثبات ایجاد شده توسط آن ها معامله گران را آسوده خاطر می کند.

این استیبل کوین جدید که ” دیجیتال سو ” نام دارد به ارز رسمی فیات پرو ، Sol پرو (PEN) وابسته است و می تواند در سراسر شبکه Anclap معاملاتی  از جمله تبدیل به ارزهای دیگر و یا هر دارایی دیجیتالی دیگری را  انجام دهد .

دیجیتال سو ار ارز محلی فیات به صورت ۱۰۰ درصد پشتیبانی می کند و هم چنین برای ادغام در هر پلتفرمی در شبکه Stellar آماده است . در حال حاضر دیجیتال سو برای مبادله با ارزهای خارجی ماتتد پزو آرژانتین ، رئال برزیل و دلار ایالات متحده آمریکا و هم چنین یورو  و نیز چندین کیف پول دیجیتالی در دسترس قرار دارد .

به نقل از بنیان گذار Anclap ، استیبل کوین جدید باعث می شود تمامی مرزهای پرو رو به جهان باز شود و مردم و شرکت های محلی اجازه خواهند داشت ضمن هزینه های کم در عرض چندین دقیقه معاملات و پرداخت های خود را ارسال و دریافت کنند و یا با استفاده از ارزهای دیگر در جهان با هرکس معامله کنند .

در ژانویه ۲۰۲۰ شرکت stellar بر روی استیبل کوین آرژانتینی کار خود را آغاز کرده است و در ادامه به چرخه ی استیبل کوین کوین  Anclap پیوست . در حال حاضر آرژانتین و پرو با استفاده از استیبل های خود به شبکه Stellar متصل هستند .

مزایا و معایب استیبل کوین

پرداخت ها با کارمزد بسیار پایینی صورت می گیرند ، سرعت تراکنش ها و ترید ها بسیار بالا است ، ظرفیت دیجیتالی شدن دارایی ها در آن وجود دارد ، به دلیل اینکه با پشتوانه یک دارایی است بسیار با ثبات می باشد  ، در آن از فناوری بلاکچین استفاده شده است که باعث امنیت ، شفافیت و قابل پیگیری بودن می شود ، به دلیل سادگی آن برای کاربران ارزهای دیجیتال و فیزیکی قابل فهم است ، برای محافظت از طرفین در معامله دارای قراردادهای هوشمند است .

معایب استیبل کوین

در مورد معایب استیبل کوین ها نیز می توان به این موارد اشاره کرد : این رمز ارز از نوع متمرکز می باشد ، برای تضمین در معامله به یک واسط احتیاج دارد ، برای اینکه از ارزش دارایی ها مطمئن شویم نیاز داریم که از بیرون حسابرسی انجام شود ، آموزش و پذیرش عمومی آن زمان زیادی لازم دارد .

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *