سوال های مهمی در دنیای رمز ارز ها پیش روی سرمایه گذاران وجود دارد. سوال هایی از قبیل اینکه آیا بجز بیت کوین رمز ارز دیگری را می توان استخراج کرد ؟
استخراج بیت کوین یعنی چه؟ و آیا رمز ارز های دیگری هم هستند که بتوان استخراج کرد؟ کدام رمز ارز ها را نمی توان استخراج کرد؟
به طور خلاصه استخراج یعنی کامپیوتر خود را در اختیار یک شبکه ی بلاکچین قرار دهیم و در ازای این کار پاداش دریافت کنیم. استخراج یا ماین کردن دو فایده به دنبال خواهد داشت. اولین فایده ی ماین کردن تایید شدن تراکنش های بین افراد است.که هم بابت رمز ارز پاداش دریافت می کنند و هم وظیفه دارند تا در کنار بقیه ی  ماینر ها از امنیت شبکه بلاک چین مراقبت کنند.
جالب است این نکته را نیز بدانید بیت کوین تنها ارزی نیست که بتوانید استخراجش کنید. اصولا رمز ارز ها دو دسته اند، قابل استخراج و غیر قابل استخراج. هر رمز ارزی که از الگوریتم اثبات کار استفاده کند قابل استخراج خواهد بود. از طرفی رمز ارزی که روی الگوریتم اثبات سهام عمل می کند غیر قابل استخراج خواهد بود.
به طور خلاصه در اثبات کار، فرد کامپیوتر خود را در اختیار شبکه قرار می دهد اما در اثبات سهام رمز ارز خریده شده را در اختیار قرار می دهد.
هدف هر دو حالت نیز یکی است. در واقع هر دوی این فرایند ها با هدف تایید تراکنش های کاربران شبکه ی بلاک چین است. بنابراین جواب سوال اصلی واضح است. رمز ارز های معروف مثل بیت کوین و … را که مبتنی بر اثبات کار هستند می شود استخراج کرد ولی ارز های دیجیتال دیگری مثل کاردانو، ریپل و تتا و صدها رمز ارز دیگر را نمی شود استخراج کرد. شما به عنوان کسی که میخواهید توان ماینر یا کامپیوتر خود را برای استخراج یک رمز ارز قابل استخراج در اختیار شبکه قرار دهید باید کار های خیلی زیادی انجام دهید. از جمله اینکه به قیمت ارز، حجم معاملات، معاملات روزانه، مقبولیت و کاربردی بودن ارز مورد نظر توجه کنید. در دنیای ارز های دیجیتال تعداد زیادی ارز وجود دارد که می توان استخراج کرد اما اگر بخواهیم آن را استخراج کنیم باید نسبت به آینده ی آن اطمینان حاصل کنیم.
بیت کوین و اتریوم دو لیدر فعلی بازار هستند . آینده ی سایر رمز ارز ها به این دو ارز بستگی دارد. استخراج هر رمز ارزی به معنای شیرین شدن کام ما در نهایت نخواهد بود. باید نسبت به بازگشت سرمایه توجه داشت. مثلا تنها توجیه برای استخراج آلت کوین ها این است که از آینده ی خوبشان مطمئن باشیم. اگر دنبال استخراج برای درامد بالا هستید حتما بیت کوین و اتریوم مناسب هستند.
ممکن است زمانی پیش بیاید که تعداد زیادی ماینر در حال فعالیت هستند، در واقع تعداد زیادی ماینر در حال تلاش برای دریافت پاداش هستند که این کار شانس رسیدن به پاداش را کمتر می کند در این حالت اصطلاحا گفته می شود که سختی شبکه بالا رفته است. لازم است که بگوییم استخراج رمز ارز ها کار بسیار پیچیده ای است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *