به گزارش وب سایت صرافی رمزارز کوبکس به نقل از سی­ان­بی­سی، با ادامه دار شدن فشار انتقاد های شدید سازمان های نظارتی چین، صرافی هیوبی به عنوان معروف ترین و پراستفاده ترین صرافی فعال و خدمات دهنده به ساکنین و کاربران چینی، از این پس به دنبال اعلام محدودیت های موجود، امکان دسترسی سیستم های پرداختی و خدمات تبدیل ارز خود را برای مخاطبین چینی غیر ممکن ساخت. همچنین نخستین استخر بزرگ استخراج ارز اتریوم در دنیا نیز خبر از این داد که فعالیت خود را در چین، پایان داده است. گفتنی است که طی گزارش های چند منبع خبری، تعدادی از صرافی های حاضر در هنگ کنگ به فکر جا به جایی مکان خود می باشند.

وضعیت برای کاربران بازار کریپتو در چین روز به روز  در حال وخیم تر شدن است و حال اعلام می شود که بانک مرکزی چین با همکاری چندین ارگان دولتی دیگر، به طور کل تمام فعالیت های مرتبط با ارز های دیجیتالی را غیرقانونی می داند. این سازمان ها به ارئه دهندگان خدمات مالی نیز تذکر جدی دادند تا به هیچ عنوان امکان معامله و خرید و فروش را برای شهروندان این کشور فراهم نکنند. در آینده نزدیک خرید و فروش رمز ارز ها در مناطق آزاد دوبی به رسمیت شناخته خواهد شد. نهاد تجارت بین المللی دوبی اظهار داشت که در طی مذاکره با نهاد بورس و اوراق امارات، سرمایه های دیجیتالی در مقررات جدید جای خواهند داشت.  بورس امارات، خدمات وابسته با ارز های دیجیتال را تحت کنترل خود در آورده و بر روی هرگونه فعالیتی نظارت خواهد کرد.

ارزش کل بازار رمز ارز ها تا کنون حدود ۱۹۰۰ میلیارد دلار حساب شده است که این عدد در مقایسه با روز گذشته ۰.۷ درصد کاهش یافته است. اکنون ۴۴ درصد از مجموع بازار، بیت کوین را تشکیل داده و ۱۷ درصد نیز در تصرف تعقیب کننده بیت کوین، یعنی ارز اتریوم قرار گرفته است.

هشدار رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای عدم ورود مردم به بازار رمزارز ها

به گزارش وب سایت صرافی رمزارز کوبکس به نقل از ارز دیجیتال، پور ابراهیمی، مدیر بخش کمیسیون اقتصاد دولت، از مردم درخواست کرد که تا مدتی نامشخص از ورود به بازار ارز های دیجیتال صرف نظر کنند. او اضافه کرده که توقیف فعالیت ارز های مجازی دستور کار مجلس قرار ندارد و حذف رمزارز ها امری است که اتفاق نمی افتد، اما ورود به این بازار مالی را در حال حاضر کار نادرستی خواند و مردم را از انجام این کار بازداشت.

محمد رضا پورابراهیمی با تاکید به موضوع ارز های دیجیتال در کشور بیان کرد:

از زمان ظهور پول دیجیتال مدت زیادی است که می گذرد و این موضوع همواره در مباحث موجود در اقتصاد کشور ها ذکر شده است و مورد بررسی قرار گرفته و مشخصا کشور ما نیز موضع خود را باید بر پایه نگاه علمی و تخصصی نسبت به این بازار معلوم کند. وی ادامه داد که حذف و توقیف فعالیت های مرتبط با رمزارز ها مانعی را از مسیر حرکت اقتصاد کشور بر نخواهد داشت ولی ما لازم است که فقط مسئول مدیریت آن باشیم.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *