نوه بیت کوین یا دوج کوین چیست؟ آیا بر روی ارز دیجیتال دوج کوین سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟

ارزهای دیجیتال و توکن ها به خودی خود ارزش ندارند، اما آن چیزی که باعث ارزشمند شدن این ارزها و توکن ها می شود پروژه پشت‌سر آنهاست که باعث ایجاد اعتبار می شود. دوج کوین قابلیت ماینینگ را داراست.

دوج کوین چگونه به وجود آمد؟

به بیانی ساده بیت کوین را دستخوش یک سری تغییراتی کردند، لایت کوین به وجودآمد، لایت کوین را نیز تغییراتی دادند، لاکی کوین به وجود آمد، بر روی لاکی کوین تغییراتی ایجاد شد و دوج کوین به وجود آمد. سال ۲۰۱۳ در ماه دسامبر بیت کوین به قیمت ۱۰۰۰ دلار دست یافت که جلب توجه عموم را به سمت بازار کریپتوکارنسی جلب کرد؛ در آن زمان هزینه کارمزد تراکنش بیت کوین برای یک ده ام بیت کوین چیزی حدود ۱۰۰ دلار بود که ارزش انتقال به دیگری را سلب می کرد.

در این زمان دو رفیق ارز دیجیتالی تولید کردند با دو نگرش؛ نگرش اول، نگرشی خیرخواهانه و نگرش دوم، نگرشی شوخ طبعانه!!

جکسون پالمر کارمند شرکت ادوبی یکی از قدرتمندترین افراد در حوزه برنامه نویسی به همراه بیلی مارکوس (شیبه ‌توشی ناکاموتو) با بیان این مسئله که حس شوخ طبعی را در کنار کمک رسانی داشته باشیم این ارز دیجیتال را ایجاد کردند.

یک نکته راجع به خالق این ارز دیجیتال که خود را شیبه ‌توشی ناکاموتو در وایت پیپر دوج کوین معرفی کرده تا یک حس شوخ طبعی به ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین داشته باشد، به علاوه اسم نژاد سگش که بر روی لوگوی این ارز دیجیتال دیده می شود نژاد شیبا اینو.

به دلیل میزان تراکنش بیت کوین که مبلغ بالایی است این ارز دیجیتال ایجاد شد تا کارمزد پایین تری برای انتقال، خرید و فروش پرداخت شود. خالقین دوج کوین بیان کرند خواهان تولیدی ارز دیجیتالی هستند که خیلی کم ارزش باشد تا هنگام حمایت مالی یا دونیت (Donate) کردن مقدار زیادی از این ارز چیزی مثلا حدود چند هزار تا دوج کوین دونیت کنیم، تا در افراد از لحاظ ذهنی مقدار زیادی جلوه کند و باعث ایجاد وسوسه برای خرید این ارز شود. این هدف  بخش بشر دوستانه این رمز ارز بود.

هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات این پروژه پرداخت نشده، زیرا که قرار نبود تبلیغات در کار باشد. صرفا یک حس شوخی طبعی بود که دو رفیق باهم دیگه در حال انجام آن بودند. در مدت زمان کوتاهی  در سال ۲۰۱۴ ارزش دوج کوین روند نزولی شدیدی را تجربه کرد، ارزش آن تا نزدیک به ۰ دلار رسید. علت ریزش شدید آن ماینر ها بودند که دیگر ماینینگ نمی کردند، زیرا که ماینینگ برای ماینر ها صرفه اقتصادی در آن زمان نداشت. جهت افزایش انگیزه برای ماین کردن، خالقین آن از دو ترفند در این شبکه استفاده کردند.

اولین ترفند، افزایش پاداش بلاک ها و دومین ترفند، ایجاد مرج ماینینگ بود. مرج ماینینگ به این معناست که هر فردی که لایت کوین ماین می کند و در حال به دست آوردن لایت کوین نیز هست به آن ها دوج کوین تعلق می گیرد. زیرا که الگوریتم های استخراج این دو شبیه به یک دیگر هستند و از الگوریتم اسکریپت استفاده می کنند. این روش باعث افزایش قیمت این ارز در سال ۲۰۱۴ بود.

مقدار تولید این ارز دیجیتال نا محدود است و هیچ حدی برای تولید ندارد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *