اتریوم ، بمب ساعتی !

به گزارش وب سایت رمز ارز صرافی کوبکس ، اتریوم که اخیرا مانند بقیه ی رمز ارزها در بازار موفق بوده است در پی سقوط های متعدد بازار سبب شد که دارایی دیجیتالی در هفته های اخیر به کمتر از ۳۰۰۰ دلار سقوط کند که این خود باعث قرار گرفتن اتریوم در موقعیت سختی شد ؛ هم چنین با کم شدن شتاب به احتمال زیاد بازار به سمت خرسی دیگری پیش می رود زیرا رمز ارزهایی که ارز پایه هستند با هر افت و بهبودی که اتفاق می افتد پایین ترین سطح خود را دارند .

حجم ذخایر ارزی ۱۵ درصد کاهش داشته است !

اتریوم قبلا در یک دوره دو ماهه به زیر ۲۷۰۰۰ دلار کاهش پیدا کرد و در ماه سپتامبر که روند به صورت کند بوده است سبب شد که انتظار بهبود کمتر شود . این طور که به نظر می آید ذخایر ارزی رو به کاهش است و نه تنها اتریوم بلکه داده ها نشان می دهد که ذخایر بیت کوین نیز سقوط کرده است ؛ که این دقیقا خلاف عملکرد بازار گاوی است . هرچه ذخایر ارزی بیشتر باشد سرمایه گذاران با سرمایه های بیشتری وارد بازار می شوند و دارایی خود را برای خرید و فروش و کسب سود در اختیار بازار و صرافی های متمرکز قرار می دهند ، اما سال ۲۰۲۱ سال خوبی در این زمینه نبوده است .

با افزایش قیمت باید ذخایر ارزی افزایش پیدا کند ولی این روند معکوس اتفاق افتاده است . در بالاترین تجمع گاوی در سال جاری میزان ۲۱ میلیون اتریوم (ETH) در صرافی های متمرکز وجود داشته است اما با افت و بهبود بازار نیز موجودی مبادله ها کاهش پیدا کرده است ، و در حال حاضر در صرافی های متمرکز حدود ۱۸ میلیون اتریوم وجود دارد که این به نسبت اوایل سال و در اوج بازار گاوی حدود ۱۵ درصد کاهش داشته است .

تحلیل گر ارزهای دیجیتال ، لارک دیویس ، در مورد کاهش موجودی مبادلات عنوان می کند که : ” در حال حاضر به نسبت زمانی که قیمت اتریوم در بالاترین سطح خود قرار داشت ، حدود ۳ میلیون اتریوم کمتر د رمبادلات وجود دارد . که این یعنی این بازار مثل یک بمب ساعتی عمل می کند .

چرا ذخایر صرافی ها با کاهش رو به رو است ؟!!

الگوهای انباشت سرمایه گذاران یکی از مهم ترین دلایل کاهش ذخایر ارزی است . در حالی که بازار اخیرا صعود گاوی داشته است ولی تمایل و احساسات بازار به سمت فروش بوده است و این دلیلی شده است برای اینکه سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری زیادتری را خریداری کنند و برای امنیت بیشتر این دارایی ها را نیز به کیف های امن تر منتقل کنند . این الگوها که باعث انباشت سرمایه می شوند سبب شده است که شوک عرضه ، به دو رمرز ارز رمزنگاری برتر بازار وارد شود . افزایش منابع مالی که متمرکز نیستند (Defi) نیز می تواند یکی دیگر از دلایل کاهش ذخایر ارزی اتریوم باشد . اکثر فعالیت های Defi بر روی بلاک چین اتریوم انجام می شود و این باعث می شود که نیاز به توکن های ETH برای انجام معاملات باشد و در ادامه سبب می شود که سرمایه گذاران اتریوم های خود را از مبادلات متمرکز به غیرمتمرکز منتقل کنند و در نهایت سبب کاهش ذخایر متمرکز ارز شوند . ب ه گفته ی لارک دیویس : ” به احتمال زیاد اتریوم در حال انفجار است ؟!! “

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *