تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چطور می شود از بیت کوین در شبکه اتریوم استفاده کرد؟ و یا چطور امکان دارد که تراکنش های بیت کوین را با سرعت بیشتر و کارمزد کم تر انجام داد؟ شبکه اتریوم با داشتن استانداردی به نام ERC-20 باعث شده تا هر شخصی بتواند توکن مخصوص و سفارشی خود را بسازد، Wrapped Bitcoin یکی از همین توکن ها محسوب می شود که به این مشکلات تا حدی پاسخ داده است.

رپد بیت کوین یا همان (Wrapped Bitcoin) یک ارز دیجیتال جدید و کم تجربه به حساب می آید؛ چرا که برای اولین بار در ژانویه سال ۲۰۱۹ به بازار معرفی شد. رمز ارز این پروژه در بازار، با نام اختصاری WBTC در اختیار کاربران قرار می گیرد و معامله می شود. از آنجا که رپد بیت کوین در نام خود، اسم ارز بیت کوین را گنجانده است، مشخص می شود که یک پروژه زیر مجموعه بیت کوین محسوب می شود و برای برطرف کردن مشکلات موجود در پروژه مشهور و بزرگ (BTC) ا بداع شده است.

توکن این شبکه از نوع ERC-20 می باشد که تحت پشتیبانی بیت کوین قرار می گیرد و به عنوان یک Smart contract برای بیت کوین لحاظ شده است.

مهمترین اهداف شبکه رپد بیت کوین

یکی از اصلی ترین اهدف ساخت این پروژه این است که نقدینگی بیت کوین را به (Block Chain) اتریوم وارد کند. این رمزارز اولین پروژه ای می باشد که باعث ایجاد یک پُل ارتباطی بین زنجیره بلوکی بیت کوین و اتریوم شده است، که این مهم سبب سازگاری این دو ارز پر طرفدار با یکدیگر می شود. در واقع این موضوع بسیار مهم است؛ چرا که هر دو این رمز ارز ها برای کاربران بسیاری محبوب هستند و در رده بندی بازار کریپتو کارنسی به ترتیب رتبه یکم و دوم بازار را در اختیار دارند، که رپد بیت کوین با تلفیق این دو ارز با یکدیگر و ارائه خدمات کاربردی در برطرف کردن نقص های موجود در آنها، بسیار موثر واقع شده است. همچنین این شبکه این ویژگی را دارد که هولدر های (BTC) در کنار نگه داری آن و کسب سود از افزایش قیمت آن، به واسطه فعالیت در زمینه DeFi، درآمد مجزایی کسب کنند.

مقایسه بیت کوین (BTC) در برابر رپد بیت کوین (WBTC)

در مقایسه با بیت کوین، Wrapped BTC به هیچ عنوان از لحاظ تامین امنیت و یا اعتماد سازی مانند نسخه اصلی خود نخواهد بود، زیرا برای کنترل شبکه به جای یک کد واحد، به اشخاص و نهاد های مختلف اعتماد می کند. برای افزایش اطمینان و شفافیت، WBTC به شکل پیوسته مورد بررسی قرار می گیرد و کل معاملات و راستی آزمایی های شبکه Bitcoin و Ethereum را انتشار می دهد.

اما در مقایسه سرعت و زمان بری این دو شبکه نسبت به یکدیگر، باید گفت که رپد بیت کوین بسیار موفق تر ظاهر شده است. این رمز ارز توانسته سرعت تبادلات و تراکنش های خود را تا حد قابل توجهی نسبت به بیت کوین کاهش دهد و به کاربران خود این اجازه را بدهد تا پرداخت های فوری و یا معاملات با حجم بالای خود را در زمان کم تری صورت دهند. همچنین علاوه بر پردازش سریع تر، کارمزد و هزینه کم تری نیز دارد که در این امر نیز نسبت به BTC برتر ظاهر شده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *