زنجیره بلوکی (BlockChain) مستقل سولانا در سال ۲۰۱۷ پایه گذاری شد، این بلاک چین شیوه جدیدی برای تایید تراکنش ها اتخاذ می کند. سولانا یک رمزارز ارزشمند تحت پایه فناوری بلاک چین می باشد. سولانا یک سیستم مدرن نامتمرکز است که تمام تمرکز خود را بر روی معاملات سریع با توان بالا گذاشته است. قابلیت نامتمرکز بود این پلتفرم به این معناست که کاربران می توانند کاملا مستقل بر روی فعالیت هایشان نظارت داشته باشند و خبری از دخالت و یا نظارت بی مورد نهاد های دولتی و یا موسسات مرکزی نیست. در واقع در این شبکه خود کاربران مسئولیت خرید و فروش سهم هایشان را دارند، که با این وجود می توانند تا هر زمان که بخواهند در این شبکه فعالیت کنند، بدون اینکه مانعی رو به رویشان قرار بگیرد.کاربران این پلتفرم ملزم به پرداخت کارمزد بالا نیستند و همچنین پای هیچ شخص ثالثی در این میان، وسط نیست.

بهره مندی از سرعت بالا

سولانا از یک روش بی نظیر برای سفارش تراکنش ها استفاده می کند که این امر نیز موجب افزایش سرعت خارق العاده این ارز دیجیتال می شود. همانطور که میدانید چالش بزرگ و شناخته شده مقیاس پذیری، مشکلی است که خیلی از ارز های ارزشمند و محبوب بازار همانند اتریوم و بیت کوین درگیر آن بودند. شبکه هایی که این مشکل را دارند، اغلب از نظر سرعت پردازش و زمان تایید تراکنش با محدودیت هایی رو به رو می شوند که مانع از رشد این ارز ها می شود. در واقع یکی از اهداف پلتفرم سولانا رفع این محدودیت ها می باشد که با اینکار قصد دارد مسیر رشد و پیشرفت خود را هموار تر کند، به طوری که سولانا با استفاده از الگوریتمی که به نام اثبات تاریخ (POH) شهرت دارد، قادر است بیش از هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند که این مهم، قطعا یک قابلیت بی نظیر است.

الگوریتم اثبات تاریخ به چه معناست؟

رویداد ها و معاملات سولانا با استفاده از تابع Hash” “SHA256 عبور می کنند. این تابع هش مانند تمام تابع ها در دنیای ریاضی، یک ورودی می گیرد و یک خروجی خاص تولید می کند که احتمال پیش بینی آن درصد کمی دارد. در واقع سولانا بازده یک تراکنش را نگه می دارد و آن را برای ورودی Hash بعدی قرار می دهد. این فرایند هش زنجیره ای طولانی و بدون وقفه از معاملات هش ایجاد ایجاد می کند. این ویژگی ترتیب معاملات را به طور شفاف و قابل تایید، انجام می دهد که اعتبارسنج بدون نیاز به یک زمان بندی معمولی به یک بلوک اضافه می کند.

همچنین عملیات هش، به زمان خاصی برای تکمیل نیاز دارد، به این معنا که اعتبارسنج ها می توانند به راحتی زمان سپری شده را بررسی کنند. دقت کنید که اثبات تاریخ با مدلی که بیت کوین به عنوان بخشی از مکانیزم تثبیت کار خود استفاده می کند، متفاوت است.

توکن SOL چیست؟

سولانا پلتفرمی است که رمز ارز کاربردی آن به عنوان SOL در اختیار کاربران قرار می گیرد. کاربران برای پرداخت هزینه تراکنش ها هنگام تبادل و یا تعامل با قرارداد های هوشمند به SOL نیاز دارند. این شبکه، سُل را به عنوان بخشی از مدل تورم زدایی خود می سوزاند. همچنین دارندگان این توکن قادرند به عنوان اعتبارسنج شبکه نیز فعالیت کنند. همانند اتریوم، سولانا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که طرح هایی را بر اساس زنجیره بلوکی ایجاد کنند. مهم است بدانید این پلتفرم برای کاربرانی که از این توکن نگه داری می کنند، پاداش در نظر می گیرد، با این حساب پروژه سولانا از شیوه Proof of Stake بهره می برد.

عملکرد سولانا در آینده چگونه است؟

قیمت سولانا در طی یکسال گذشته با افزایش ۷۰۰۰ درصدی همراه بوده است، همچنین سولانا در ۲۴ ساعت اخیر نیز رشد ۱۶ درصدی را تجربه کرده است و همچنان نشانه ای از کاهش سرعت رشد این ارز فوق العاده پیدا نیست. این ارز توانسته رکوردی را نیز برای خود ثبت کند که آن رسیدن به قیمت ۱۵۸.۱۹ دلار می باشد. با این وجود این شبکه سودآور توانسته است، در بین ۱۰ رمزارز برتر دنیا، از ریپل، که در جایگاه دومین رمزارز سودآور قرار دارد، بهتر عمل کند. که این موضوع برای سازندگان و به ویژه کاربران این شبکه سولانا بسیار خوشایند و درآمد زا بوده است. در این صورت این پلتفرم می تواند در آینده نیز برای کاربران و سرمایه گذاران خود سودآور باشد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *