ارز دیجیتال AVAX توکن اختصاصی شبکه اولانج است. اولانج یک شبکه بلاک چینی است، این شبکه متن باز (Open Source) است. AVAX در زمینه های مختلفی در شبکه خودش کاربرد دارد، به طور مثال برای انجام یک تراکنش درون این شبکه، کارمزد از طریق ارز دیجیتال AVAX پرداخت می‌شود.

ارز avax از تیم سازنده توانمندی شکل گرفتاه است.تیم سازنده اولانج از سه نخبه در حوزه های کامپیوتری و اقتصاد بهره می برد.

امین گون سیرر (Emin Gun Sirer)

سیرر بنیان‌گذار و مدیر اجرایی شبکه اولانچ است. سیرر استاد علم کامپیوتر در دانشگاه کرنل بوده و سیرر بر روی سیستم‌های عامل، شبکه و سیستم‌های توزیع شده فعالیت زیادی دارد. سیرر و به اولین تولید کننده ارز دیجیتال با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) شهرت دارد

جان وو (John Wu)

وو رئیس شبکه اولانچ است. وو ۲۰ سال فعالیت در حوزه تکنولوژی های مالی را داراست که از عمده ترین فعالیت وو می توان به عنوان مدیر اجرایی موسسه سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال شیرزپست اشاره کرد.

تد یین (Ted Yin)

تد به عنوان معمار پروتکل ارشد (Chief Protocol Architect) در این شبکه (اولانج) فعالیت می کند.

تعداد توکن اولانچ (AVAX)

تعداد ۷۲۰ میلیون آواکس وجود خواهد داشت چرا که همه توکن ها از ابتدا استخراج نشده اند. تعداد ۳۶۰ میلیون از طریق فرآیند استیکینگ در طول زمان به وجود خواهند آمد. توکن AVAX هم مانند BNB که کوین صرافی بایننس است، تمام کارمزدهای کسب شده را از طریق سوزاندن از چرخه حذف می‌کند. در نهایت ما با تعدادی کمتر از ۷۲۰ میلیون توکن مواجه خواهیم بود.

استیکینگ در شبکه اولانج

ارز های دیجیتال گوناگون جهت تایید تراکنش ها و حفظ امنیت شبکه از روش های متعددی استفاده می کنند. شبکه اولانج از طریق استیک کردن امنیت و تایید تراکنش ها را بدست می آورند. شبکه اولانج از طریق روش استیک کردن امنیت و تایید تراکنش ها را بدست می‌آورد. جهت تبدیل شدن به ولدیتور (Validator) یا تایید کننده در شبکه بلاکچینی اولانچ، شما حداقل باید تعداد ۲۰۰۰ توکن خریداری و آن را استیک کنید. مزیت استیک کردن این است که شما نیازی به خرید سخت افزار جهت تایید تراکنش ها ندارید، که سبب صرفه جویی در برق و پول افراد استیک کننده می شود. تمام کاربران پلتفرم های ویندوز، مک، لینوکس امکان تبدیل شدن به یک تایید کننده این شبکه را دارا هستند.

میزان پاداش AVAX به تایید کنندگان

همانطور که می دانید شبکه اولانج از طریق روش استیک کردن امنیت و تایید تراکنش ها را بدست می آورد و به افرادی که به وسیله استیک کردن توکن های خود امنیت شبکه و تایید تراکنش ها را ایجاد می کنند، پاداشی از سریق شبکه دریافت می کنند. شبکه اولانج بر خلاف دگر شبکه های بلاک چینی که از روش استیک کردن جهت تایید تراکنش ها و امنیت شبکه استفاده می کنند، در این شبکه پاداش استیکینگ با رشد شبکه تغییر خواهد کرد. به این معناست که در اولین سال فعالیت شبکه، میزان پاداش بین ۷ تا ۱۲ درصد از مقدار ارز استیک شده خواهد بود. و به مرور میزان پاداش دچار تغییر خواهد شد.

خرید و فروش ارز AVAX

صرافی‌های خارجی

صرافی‌های که می توانید ارز AVAX را خریداری کنید شامل صرافی بایننس (Binance)، کوکوین، کوینکس است.

صرافی‌های داخلی

صرافی‌ بیت ۲۴ (Bit24.cash) و صرافی تبادل (tabdeal.org) امکان خرید و فروش را دارید.

کیف پول پشتیباتی کننده از ارز دیجیتال AVAX

به دلیل تازگی این پروژه، هنوز کیف پول های شناخته شده مانند تراست والت و کوینومی امکان نگهداری AVAX فراهم نکردند و شما جهت نگهداری از این رمز ارز باید از کیف پول رسمی ارائه شده توسط اولانج استفاده کنید. جهت دانلود کیف پول به آدرس http://wallet.avax.network مراجعه کنید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *