رشد اکوسیستم “توکن” های دیجیتال تا به اکنون به صورت تصاعدی بوده است. از زمان ایجاد بیت کوین تا اوایل سال ۲۰۱۹، بیش از ۵۰۰۰ توکن به طور فعال در بیش از ۳۰۰ بازاری که که تجارت توکن ها را به صورت همتا به همتا امکان پذیر می کند، معامله شده است.

سکه های رمزنگاری شده یا همان کوین ها به افراد اجازه می دهند که با استفاده از ارز های دیجیتال خود پرداخت های روزانه و یا هر تراکنش دیگری را انجام دهند. هر چند، مردم می توانند از توکن ها به دلایل بسیار بیشتری استفاده کنند و انتخاب های بیشتری را در رابطه با استفاده از توکن دارند. مردم می توانند از توکن ها برای انجام معاملات، نگهداری و ذخیره ارزش و البته برای استفاده از ارز و غیره استفاده کنند.

از مزیت های توکن چه میدانید؟

همانطور که می دانید، توکن ها به صورت وسیع برای تبادلات مالی در عرصه های گوناگون بر طبق هدفی که برای آن ایجاد شده است مورد استفاده قرار می گیرد. توکن از ماهیتی با ارزش دارد، توکن ها برای اهداف متعددی مثل اهداف فردی، شرکتی و غیره تولید می شوند و اکنون همانطور که گفته شد انواع  مختلفی در بازار در دسترس می باشد.

از مزایای توکن (TOKEN) می توانیم نمونه های متعددی برای شما بیان کنیم که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد. توکن ها در مقایسه با کوین های کد گذاری شده یا همان رمزارز ها که شامل برخی از ویژگی های قابل اصلاح می باشند، حتی سودمند تر و به صرفه تر نیز هستند. توکن ها در بیشتر اوقات با رمزارز های جدید به بازار عرضه شده اشتباه مقایسه می شوند.

مزیت اول: اهدف TOKENS

اکثر توکن ها برای استفاده با پلتفرم های نامتمرکز یا Dapps وجود دارند. هنگامی که کاربران و مهندسان در حال ایجاد توکن خود هستند، قادرند انتخاب کنند که چه مقدار می خواهند تولید کنند و این توکن های جدید در هنگام ایجاد به کجا ارسال می شوند. آنها بخشی از ارزهای رمزنگاری شده خود را در زنجیره بلوکی که در این مرحله توکن تولید می کنند، پرداخت می کنند.

پس از ایجاد، اغلب از توکن ها برای فعال کردن ویژگی های برنامه ای که برای آنها طراحی شده است استفاده می کنند.

مزیت بزرگ در ایجاد یک توکن

از آنجا که توسعه دهندگان  Dappsو توکن مجبور نیستند بلاک چین خود را ایجاد کنند، در وقت و منابع آنها صرفه جویی قابل توجهی می شود. آنها می توانند در عین بهره مندی از امنیت بلاک چین بومی، از ویژگی های ارزهای رمزنگاری شده با برنامه خود استفاده کنند.

زمان تنها چیزی نیست که آنها را نجات می دهد، اگر آنها BlockChain و سکه خود را به جای Dapps و توکن ایجاد می کردند، باید معدنچیان را نیز برای تأیید تراکنش های خود پیدا کنند.

برای ایجاد یک زنجیره بلوکی قوی که قابل حمله نیست، به ماینرهای زیادی نیاز است. بسیار منطقی است که بسیاری از رایانه ها روی یک بلاک مشترک که چندین برنامه می توانند روی آن کار کنند ، تا هزاران بلاکچین ضعیف و عمدتا متمرکز وجود داشته باشد.

این فقط یک فرایند بسیار طولانی تر و بسیار گران تر است.

مهم است که به خاطر داشته باشید که هزینه ها برای همه معاملات توکن در بلاک چین باید پرداخت شود، نه فقط ایجاد توکن. بنابراین، هر برنامه ای که بر روی اتریوم ساخته شده است باید از سکه های اتر برای انتقال توکن های خاص برنامه از یک کاربر به کاربر دیگر یا بین برنامه و کاربر استفاده کند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *