بانک های مرکزی

به گزارش از کوبکس به نقل از وبسایت کوین تلگراف، به گفته رئیس مؤسسه بین المللی متعلق به بانک های مرکزی، بانک های مرکزی هستند که در جایگاه خوبی برای تعیین آینده پول دارند.

آگوستین کارسنتز (Agustín Carstens)، مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی، در سخنرانی با عنوان « ارز های دیجیتال و روح پول» از استیبل کوین های خصوصی و مالی غیر متمرکز (DeFi) انتقاد کرد و از نوآوری مالی تحت نظارت بانک مرکزی به عنوان بهترین راه ممکن برای رسیدن به هدف که آینده پول است نام برد.

کارسنتز که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ به عنوان رئیس بانک مکزیک خدمت کرده است، سخنان خورا در کنفرانسی با عنوان « داده، دیجیتالی سازی، امور مالی جدید و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، آینده بانکداری و پول خواهد بود» در دانشگاه گوته واقع در فرانکفورت انجام داد.

او در این کنفرانس، استدلال هایی کرد حول پایه های نهادی پول و اینکه چگونه، حتی در عصر دیجیتال، بانک های مرکزی در موقعیت قبلی خود باقی مانده، به پول فیزیکی اعتماد می کنند و یک سیستم مالی کارآمد و فراگیر به نفع همه را تضمین خواهند کرد. به گفته مقام ارشد اداره آمار کار (BLS)، طرح های جایگزین سیستم های پولی که در طول تاریخ ظهور کردند، اغلب پایان بدی داشته اند.

کارسنتز برای پیشبرد نظر خود، سه سناریو قابل قبول نوآوری را مورد بحث قرار داد. علاوه بر سیستم پولی جهانی که توسط بانک های مرکزی رهبری می شود، او جهانی را متصور شد که در آن استیبل کوین های بزرگ مبتنی بر فناوری شکل و غالب پول هستند و دیگر اینکه درآن بخش عمده ای از فعالیت های مالی غیر متمرکز هستند و براساس دفتر کل توزیع شده اجرا می شود.

سناریوی استیبل کوین که توسط کارسنتز مطرح شد، مملو از قدرت بازار و تمرکز روی داده های در دست از صادر کننده های پول خصوصی است . سیستم های پولی ملی و جهانی از هم پاشیده خواهند شد، در حالی که میانجی گری بانک های فعلی ثبات مالی را تهدید می کند.

رئیس اداره آمار کار (BLS) در هنگام  صحبت درباره استیبل کوین های خصوصی و مالی غیر متمرکز DeFi)) ادعا کرد که برنامه هایی که استیبل کوین های خصوصی و مالی غیر متمرکز DeFi)) ارائه می کنند با اصول بنیادین اعلام شده آنها مبنی بر عدم واسطه گری در تضاد است.

علاوه بر این، کارسنتز با تکرار اخیر محققان اظهار داشت که تمرکز زیادی روی استیبل کوین های خصوصی و مالی غیر متمرکز (DeFi) وجود دارد. او همچنین به مسائل مقیاس پذیری  و عدم تطابق نقدینگی به عنوان جنبه های مشکل ساز تامین مالی غیرمتمرکز اشاره کرد.

در چشم اندازی که این اقتصاددان بیان کرد، بانک های مرکزی هسته مرکزی سیستم مالی هستند و نوآوری هایی مانند ایجاد شبکه جهانی (CBDC) را تسهیل می کنند. به گفته کارسنتز، از آنجایی که بانک های مرکزی سود محور نیستند، برای پیشبرد منافع عمومی اقدام می کنند.

این اظهارات زمانی که توسط یکی از مدیران  ارشد مؤسسه ای که اغلب بانک ها آنرا بانک مرکزی می نامیدند، بیان می شود جای تعجبی ندارد.

همانطور که کوین تلگراف (Cointelegraph) قبلا گزارش داد، بازوی نوآوری اداره آمار کار به طور فعال در چندین آزمایش CBDC، از جمله طرح تسویه مرزی که به طور مشترک توسط بانک های مرکزی فرانسه و سوئیس اجرا می شود، درگیر است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *