ممنوعیت اممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط روسیه

به گزارش کوبکس و به نقل از کوین تلگراف پاول دوروف (Pavel Durov) ، میرعامل تلگرام (Telegram) در پست اخیر خود در نوشت: ممنوعیت ارز دیجیتال باعث از بین رفتن اقتصاد فناوری پیشرفته می شود.

خبر اخیر ممنوعیت ارز های دیجیتال توسط روسیه، انتقاد تعدادی از نام های بزرگ را از جمله لئونید ولکوف (Leonid Volkov)، رئیس دفتر الکسی ناوالنی (Alexei Navalny) و پاول دوروف (Pavel Durov)، بنیانگذار تلگرام را بر انگیخته است.

در ۲۰ ژانویه، بانک مرکزی روسیه گزارشی را منتشر کرد که در آن ممنوعیت کلی تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال داخلی را پیشنهاد کرد. در این گزارش آمده است که خطرات ارزهای دیجیتال برای بازار های نوظهور از جمله روسیه بسیار بیشتر است.

بااین حال ، به نظر نمی رسد که این ممنوعیت پیشنهادی در اتحاد جماهیر شوروی سابق پذیرفته نشده است. پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام در پستی که ۲۲ژانویه منتشر کرد، اظهار داشت که ممنوعیت پیشنهادی ارزهای دیجیتال تعدادی از بخش های اتصاد فناوری پیشرفته را از بین خواهد برد. او اضافه کرد: چنین ممنوعیت به طور اجتناب ناپذیری باعث کاهش سرعت توسعه فناوری های بلاک چین می شود. این فناوری ها، کارایی و ایمنی بسیار بهتری نسبت به فعالیت های انسانی ارند. از امور مالی گرفته تا هنر را بهبود خواهند بخشید.

در حالی که دوروف اذعان داشت که میل به تنظیم گردش ارزهای دیجیتال از سوی هر مقام عالی طبیعی است، او نتیجه گرفت که بعید است چنین ممنوعیتی مانع از توقف  بازیکنان بی وجدان بشود، اما پروژه های قانونی روسیه در این زمینه به پایان خواهند رسید.

لئونید ولکوف (Leonid Volkov): ممنوعیت ارزهای دیجیتال غیرممکن است.

در همین حال، ولکوف، رئیس ستاد الکسی ناوالنی در یک پست تلگرامی نوشت در تاریخ ۲۰ژانویه، نوشت که این ممنوعیت مانند این است که بی پرده چیزی بیان شود.

ناوالنی از رهبران اپوزیسیون روسیه و بنیانگذار بنیاد مبارزه با فساد (FBK) است. او در آگوست ۲۰۲۰ با عامل عصبی نوویچوک مسموم شد. او پس از بهبودی در آلمان، در ماه ژانویه ۲۰۲۱ به روسیه برگشت و در آنجا دستگیر شد و از آن زمان در زندان به سر می برد.

ولکوف در اعلامیه خود به گزارش ۲۰ ژانویه بلومبرگ Bloomberg)) اشاره کرد. این سازمان ادعا کرد که سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) در پیشبرد این ممنوعیت نقش مهمی ایفا کرده است، زیرا ارزهای دیجیتال  را می توان برای تامین مالی اپوزیسیون های غیر سیستمی و سازمان های افراطی استفاده کرد.

او در ادامه افزود که مطمئن است که نسخه بلومبرگ(Bloomberg) ، در این مورد ۱۰۰ درصد به واقعیت نزدیک است، اما هیچ اتفاقی نمی افتد. زیرا روس ها بیشتر به جای اهدای آن به مسکو، از ارز های دیجیتال برای خرید دارو استفاده می کنند.

از نظر فنی، ممنوعیت ارزهای دیجیتال همان ممنوعیت نقل و انتقالات شخص به شخص است (یعنی غیر ممکن است)… بله آنها می توانند سپرده گذاری وجه هارا در صرافی های رمز ارزی را بسیار دشوار کنند، به این معنی که سرویس های واسطه ظاهر می شوند. این از طریق مراجع قضایی خارجی افزایش هزینه های معامله خواهد داشت، دست کم من حدس میزنم که اینطور باشد.

رئیس بانک روسیه: ممنوعیت ارزهای دیجیتال در روسیه کاملا شدنی است.

بسیاری از همسایگان روسیه نیز موضع سختگیرانه ای نسبت به  ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده اند. در ۱۹ ژانویه، شهروندان کشور همسایه گرجستان مجبور شدند سوگند یاد کنند که استخراج ارزهای دیجیتال را متوقف کنند. دولت های کوزو و قزاقستان نیز اخیرا به فهرست کشورهایی اضافه شده اند که ارز های دیجیتال را ممنوع کرده اند.

در بین همسایگان وسیه یک استثنا  می تواند اوکراین باشد، که تعدادی از قوانین را برای تسهیل پذیرش ارزهای دیجیتال در سپتامبر ۲۰۲۱ تصویب کرده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *