بر اساس گزارش ها استخراج کنندگان بیتکوین در چین و تایوان پس از قوانین سخت گیرانه ی محدود کننده ی این دست از فعالیت ها تصمیم بر مهاجرت و از سرگرفتن فعالیت هایشان در کشور ثالثی هستند. گزارش ها حاکی از آن است که درصورت ادامه پیدا کردن این شرایط صاحبان این کسب و کارها هشدار داده اند که به زودی به پاراگوئه مهاجرت خواهند کرد.

برآوردها نشان میدهد در سه سال آینده چیزی حدود نیم میلیون ماینر مهاجرت خواهند کرد. با توجه به شرایط کنونی بسیاران فعالان این صنعت اقدام افتتاح شعبات خود در این کشور نموده اند.

شرکت سرمایه گزاری و توسعه ی زیرساخت ارز دیجیتال در پاراگوئه اینگونه اعلام نمود که بیش از ۸ شرکت بزرگ در حوزه ی استخراج رمزارز برای ورود به این کشور جهت توسعه ی زیرساخت استخراج رمزارز هجوم اورده اند.

در ۲۳ ژوئن ، بنیتز ریکمن(یکی از صاحبان شرکت های استخراج تایوانی) در توییتر نوشت که با “آلفردو شو” ، مشاور اقتصادی سفارت تایوان در پاراگوئه “گفتگوی خوبی” داشته است. او نوشت که شو و او در مورد “وضعیت کنونی استخراج بیت کوین” و همچنین پیش نویس لایحه ای که اخیراً به منظور نهادینه سازی و تنظیم استخراج رمزنگاری در پاراگوئه به پارلمان ارائه شده است ، صحبت کرده اند.

اگرچه بسیاری از تحلیل گران و ناظران بین المللی قائل به آن هستند که این لایحه توسط یک شرکت خصوصی به نام “دارایی های دیجیتال” در پاراگوئه تنظیم گردیده است، اما فعالان این صنعت بر این عقیده اند که این لایحه میتواند بصورت جدی نزد قانون گزاران موثر بوده و این مسائل را در این کشور به نحوی حل و فصل کند.

بر همین اساس سفارت تایوان در پاراگوئه اینگونه بازخورد داد که :

ما مذاکرات متعددی را با شرکت “دارایی های دیجیتال” در پاراگوئه انجام دادیم، و هردو بر این نظر هستیم که این حرکت میتواند تحول بزرگی در روابط تجاری دوکشور بوده و همچنین فرصت های زیادی را برای کشور پاراگوئه ایجاد نماید.

شرکت های ماینر از دیرباز به نیروگاه های سدی_آبی پاراگوئه چشم داشته اند. و این حجم از تولید برق را مناسب مزارع استخراج خود میدانستند. در حالی که این نیروگاه ها چیزی حدود ۸۵۰۰ مگاوات برق تولید میکنند که بیش از نیمی از این حجم تولیدی هرز میرود و این کشور کوچک فقط ۳۳۰۰ مگاوات از این برق را استفاده میکند.

رسانه ها اعلام کرده اند که شرکت های ماینر که علاقه ای به فاش کردن نام خود ندارند به همراه شرکت های چینی با فعالان استخراج رمزارز در پاراگوئه که خود نقش اساسی ای در تدوین این لایحه ی قانونی داشتند در هفته های اخیر مذاکرات بسیاری داشته اند.

اما شواهد و قرائن حاکی از آن هستند که بسیاری از شرکت های ماینر دست روی دست نذاشته اند تا این قانون به تصویب پارلمان این مجلس برسد و یکی از شرکت های چینی چیزی حدود ۹۰.۰۰۰ هزار ریگ را در هفته اخیر فعال کرده اند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *