یکی از رمز ارز های شناخته شده که در زمره ی رقبا و ارز های دیجیتالی پا به پای اتریوم تعریف می شود، رمز ارز سولانا است. این ارز دیجیتال معتبر در جدیدترین تغییرات قیمتی خود در روز ۲۸ آگوست رشد بیش از بیست درصدی را تجربه کرد. با این افزایش قیمت، Solana به ارزش ۸۳.۲ دلار به فروش رسید. این قیمت بسیار بیشتر از آخرین قله ی قیمتی این ارز دیجیتال است.
هم اکنون قیمت معامله ی سولانا ۹۸.۰۲ دلار یا به عبارتی ۲۶۹۷۳۹۹ تومان است که نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۳.۴ درصد رشد محسوب می شود.
این روند افزایشی و ثبت رکورد های پی در پی رتبه ی Solana را به هشتم ارتقا داده است. نکته ی حائز اهمیت درباره ی رمز ارز سولانا داشتن عملکرد بر پایه ی قرارداد های هوشمند یا Smart Contract است.
گفتنی است، قرار داد های هوشمند ایده ی جدیدی در جهت انجام یک معامله اند که در آن تمام پیش بینی های لازم یک قرارداد از قبل به صورت انجام خودکار تعبیه شده اند. در این نوع قرار داد هانیاز به شخص سوم یا واسطه ی ثالث وجود ندارد. هدف اصلی از ارائه ی این نوع قرارداد ها کوتاه کردن زمان انجام معاملات است. قرارداد های هوشمند به طور خاص برای استفاده در دنیای ارز های دیجیتال طراحی شده اند.
سولانا با استفاده از این امکان به توسعه ی خدمات ارزی خود کمک کرده است.
ساختار پلتفرم زنجیره بلوکی Solana به گونه ای است که بر خلاف دیگر ارز های دیجیتال همچون بیت کوین، آلودگی محیط زیستی بسیار کمتری دارد.
در این ساماندهی، ماینینگ Token های شبکه ی سولانا (SOL) با کمک گرفتن از روش
Proof Of Stake صورت می گیرد.  با استفاده از این روش عمل ماینینگ توسط خود شبکه ی سولانا انجام می شود. اما این ویژگی در بیت کوین وجود ندارد. در ارز های دیجیتالی همچون بیت کوین عمل استخراج با اثبات کار (Proo Of Work) صورت می گیرد. در این صورت امتیاز برای کسانی است که زیرساخت فیزیکی قدرتمند تری دارند.
با این شرایط سولانا قله های قیمتی جدیدی را فتح کرده است. این شبکه علاوه بر مصرف بهینه ی انرژی دارای توانایی پردازش بسیار بالا نیز هست. افزایش و روند صعودی قیمت سولانا در این روزها حاکی از آن است که معامله کنندگان و علاقمندان به دنیای رمز ارز ها توجه ویژه ای به این ارز دیجیتال داشته اند. نکته ی جالب توجه این است که این تمایل ایجاد شده در سرمایه گذاران برای خرید ارز دیجیتال سولانا با وجود خبر سازی های مخرب و شایعات منفی علیه این شبکه بوده است.
در روز هایی که گذشت خبر به سرقت رفتن حدود هفت میلیون دلار از دارایی کاربران رمز ارز در خبرگذاری ها منتشر شد. این خبر مربوط به دزدی این مقدار پول از شبکه ی Solana بود که تا حدودی سعی داشت باعث تخریب سولانا در نگاه کاربران خود شود .
اما در روز ۲۸ آگوست کمپانی اوسپری موفق شد نخستین خروجی سرمایه گذاری در شبکه ی سولانا را به دنیای ارز های دیجیتال عرضه کند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *