انتخاب احتمالی منتقد ارزهای دیجیتال به عنوان رئیس مجمع ارزی بورس آمریکا

به گزارش وب سایت کوبکس به نقل از سی­ان­بی­سی، احتمال دارد دولت جو بایدن، یکی از معترضان رمز ارز­ها را که تا به حال چندین بار در تحقیقات خود و گفت هایش از این بازار انتقاد کرده است را به عنوان مدیر کمیسیون ارزی بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برگزیند. سویله اوماروا، استاد و محقق دانشگاه کارنل، معتقد است صنعت ارزهای دیجیتال، توان اینکه خود را در ابعاد گسترده تر ببیند، نداشته و درواقع سیستم قدیمی بانکداری که اکنون در دنیا غالب است، باید همچنان جایگاه و موقعیت خود را حفظ کند. اوماروا در یکی از نوشته های خود، با ایراد گیری به حامیان صنعت کریپتو، این آینده روشن و ایده بزرگ را برای بازار ارزهای دیجیتال که به عنوان یک انقلاب نو، بتواند در دگرگونی سیستم ارائه خدمات مالی نقش داشته باشد را یک امر نادرست تعریف کرد.

 

حمایت کشور السالوادور از ریزش بیت کوین

ارزش بازار رمز ارزها، پیش از مثبت شدن امروز ارزهای رمزپایه، این بازار روز های ریزشی را سپری می کرد که در همان مدت، السالوادور به عنوان اولین کشور جهان که به شکل واقعی بیت کوین را به عنوان پول رسمی در جامعه خود پذیرفته است، در همان روز های خونین، اقدام به تصاحب ۱۵۰ واحد بیت کوین کرد و آنها را در کف قیمتی خرید. این کشور در حال حاضر مالک ۷۰۰ واحد بیت کوین می باشد. رئیس جمهور این کشور، در صفحه اجتماعی خود نوشت: کشور در پایین ترین قیمت، صاحب بیت کوین شده است. در ادامه نوشته خود نایب بوکله با بیان یک توصیه به کاربران از آنها خواست، تا در کف قیمتی اقدام به خرید کنند تا درگیر نوسانات بازار نشده و زیانی به آنها وارد نشود.

 

رئیس بانک مرکزی اروپا: ارز های دیجیتال مشکوک و آسیب زننده اند

مدیر بانک مرکزی اروپا، یکی از کسانی است که در سابقه خود، چندین بار حمله و اعتراض به ارز های دیجیتال را ثبت کرده است. کریستین لاگارد، در آخرین سخنان خود، مجددا ارز های دیجیتال را مورد حمله خود قرار داد و این صنعت را مشکوک و بسیار پرریسک خواند و با اعتراض به مصرف بالای برق برای ماینینگ رمز ارز ها، اظهار داشت که می توان به جای پول نقد، پولی با عملکرد همسان را به صورت مجازی استفاده کرد ولی این امر باید به وسیله سازمان ها و بانک های مرکزی صورت بگیرد.

 

اعلام زمان فعالیت دوباره مراکز قانونی استخراج توسط سخنگوی صنعت برق

به گزارش وب سایت کوبکس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رجبی مشهدی، در صحبت های اخیر خود، زمان شروع دوباره فعالیت صنف های قانونی استخراج را خبر داد. او با اشاره به شروع کار استخراج کنندگان از اول مهرماه اعلام کرد: نهاد های مجاز ماینیگ ارز دیجیتال به علت افزایش شدید مصرف انرژی با تایید هیئت دولت از دسترس خارج شده بودند که با پشت سر گذاشتن روز های اوج مصرف فصل تابستان، با شروع ماه مهر، هماهنگ با تامین انرژی، این مراکز نیز دوباره کار خود را آغاز خواهند کرد. رجبی افزود: تا به حال نزدیک به ۲۱۸ هزار سیستم غیر قانونی استخراج رمز ارز پیدا شده است که استفاده از برق این مراکز برابر با یک مجموعه تولید انرژی هزار مگاواتی است. گفتنی است که همچنان با وجود عبور از فصل اوج مصرف، نرخ استفاده از برق بسیار بالا می باشد که این موضوع فعالیت غیرقانونی مجموعه های استخراج کننده رمز ارز را نشان می دهد.

 او در انتهای صحبت های خود هشدار داد: مشخصا افرادی که به طور غیرمجاز فعالیت می کنند و از قوانین پیروی نمی کنند، باید آماده جرایم قابل توجهی از طرف قوه قضائیه باشند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *