تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهند که بخش قابل توجهی از کاربران دنیای ارز های دیجیتال علت ورود خود به این بازار را پیشنهاد و تاییدیه های سلبریتی ها و افراد معروف عنوان کرده اند. یک نظرسنجی جدید رابطه ی نسبتا پنهانی را بین تمایل معامله گران و کاربران رمز ارز ها با پیام ها و صحبت های افراد مشهور و تاثیرگذار بررسی کرده است.

به گزارش وب سایت کوبکس به نقل از cointelegraph،  بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در هنگام صبح با ۲۲۰۰ نفر از بزرگسالان آمریکایی، ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که در صورت تایید شدن یک دارایی همچون ارز های دیجیتال از سوی افراد مشهور احتمال زیاد به ترید آن اقدام می کنند. نتایج امیدوارکننده تری نیز به دست آمد ، به طوری که سه چهارم سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال اعلام کردند که به احتمال زیاد بر اساس توصیه یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود سرمایه گذاری می کنند در حالی که ۸۱٪ در پاسخ به توصیه مشاور مالی سرمایه گذاری می کنند.

تقریباً ۲۰  درصد از پاسخ دهندگان و تقریباً یک سوم دارندگان ارز های دیجیتال اظهار داشتند که از پستی که در حساب کاربری اینستاگرام کیم کارداشیان منتشر شده است و درباره ی آسیب دیدن او از خرید توکن ERC-20  توکن اتریوم مکس (EMAX)  در اوایل ماه ژوئن است مطلع هستند.  این موضوع نیز جالب به نظر می رسد که ۱۹ درصد از پاسخ دهندگانی که تبلیغات اینستاگرام را مشاهده کردند، اعتراف کردند که بعداً روی اتریوم مکس سرمایه گذاری کرده اند – با این حال این افراد تنها۳.۸  درصد از نمونه کلی را شامل می شوند.

این پست و پروژه از آن زمان با جنجال روبرو شد.  قیمت EMAX پس از اعلام در ۲۶ مه با عنوان “ارز دیجیتال منحصر به فرد پذیرفته شده برای خرید بلیط آنلاین” رشد چشم گیری داشت. این ارز دیجیتال برای مسابقه مشت زنی بین دو تن از بوکسور های معروف، فلوید می ودر و لوگان پل در ۶ ژوئن مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که EMAX قبل از اعلام قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۷۳ دلار (نه صفر) معامله شده بود ، اخبار مربوط به پیوستن به این رویداد بوکس، قیمت ها را تا ۱ ژوئن به بالای ۰.۰۰۰۰۰۰۸۵۸۵ دلار (شش صفر) رساند. بعد از اینکه اتریوم مکس بیش از ۹۹ درصد از ارزش خود را در کمتر از دو هفته از دست داد ، کارداشیان در ۱۳ ژوئن پستی را برای ۲۵۰ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد که نشان می داد ۵۰ درصد از توکن های EMAX  که در کیف پول مدیریت پروژه نگهداری می شد ، سوخته است.

قبل از اینکه پست اینستاگرام کارداشیان منتشر شود ، این توکن تا ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۷۶ دلار (هفت صفر) معامله می شد ، EMAX  تا ۱۴ ژوئن به ۰.۰۰۰۰۰۰۲۳۵ دلار (شش صفر) رسید – ۳۰۰۰٪ افزایش در کمتر از دو روز . ای مکس از اواسط ماه ژوئن به طور مداوم روند نزولی را طی کرده است ، با آخرین نشانه معاملات ۰.۰۰۰۰۰۰۰۲۱ دلار (هفت صفر)-۹۱ درصد کاهش از بالاترین سطحی که پس از تایید کیم کارداشیان در اینستاگرام انجام شد.

چارلز رندل، رئیس اداره رفتار مالی بریتانیا اعلام کرد که این اتفاق از چشم تنظیم کنندگان مقررات مالی بریتانیا پنهان نبوده است و پست اینستاگرام کارداشیان را ا تبلیغ مالی با بیشترین مخاطب در تاریخ توصیف کرد. وی همچنین افزود:
“من نمی توانم بگویم که آیا این توکن خاص (اتریوم مکس) کلاهبرداری است یا خیر! اما برخی کاربران شبکه های اجتماعی به طور معمول از کلاهبرداران مزد می گیرند تا توکن های جدید را در پشت شایعات و حدس و گمان های محض پمپ کنند. برخی از اینفلوئنسر ها سکه هایی را تبلیغ می کنند که به نظر می رسد اصلا وجود ندارند”.

کیم کارداشیان اولین شخصیت مشهوری نیست که خشم ناظران مالی را برای تبلیغ دارایی های ارز های دیجیتال به دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود جلب کرده است و بعید است که آخرین نفر نیز باشد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *