Kadena در سال ۲۰۱۶ به وسیله استوارت پابجوی و ویل مارتینو پا به این عرصه گذاشت. این دو شخص قبل از تاسیس و بنیان گذاری این شبکه نامتمرکز، سرپرست بخش مرکزی «Block Chain» جی­پی مورگان بودند. در زمانی که این دو درMorgan JP فعالیت می کردند، توانستند اولین زنجیره بلوکی شرکت جونو «Juno» را ایجاد نمایند. این زنجیره بلوکی امروزه توانسته به پشتوانه­ی JPM Coin تبدیل شود. در همان زمان ویل و استوارت، موفقیت های دیگری را نیز در کارنامه خود ثبت کردند که یکی دیگر از آنها دستیابی به پروژه های برتر بلاک چینی که شرایط سختگیرانه تری را اعمال نماید، بوده است. هدف آنها از این کار برآورده کردن الزامات عملکرد و ایمنی موسسات مالی جهانی بود. اکنون ارز مجازی کادنا بر اساس رتبه بندی وبسایت معتبر «کوین مارکت کپ» در جایگاه ۳۶۳ قرار دارد.

مزیت های کادنا

کادنا یک رمز ارز محبوب و پرکاربرد است که دارای بلاک چین مستقل می باشد. این پلتفرم قابلیت پشتیبانی از دو بلاک چین را دارد؛ در واقع این شبکه با پتانسیل بالا از ترکیب دو زنجیره بلوکی عمومی و خصوصی ایجاد شده است، تا با تعامل میان این دو، بتواند کارایی و سرعت را به حداکثر ممکن برساند. بلاک چین خصوصی کادنا بیشتر از هر عملکرد دیگری به ویژگی Scalability و در دسترس بودن اهمیت می دهد. این زنجیره بلوکی قابل است که تعداد گره های خود را به هزاران گره افزایش دهد و آنچه تا به حال ثابت شده است، نشان می دهد که قادر است با تاخیر کمتر از ۱۰۰ میلی ثانیه به TPS 8000 برسد.

رمز ارز این پلتفرم با نام KDA شناخته می شود. توکن کادنا برای پرداخت هزینه تبادلات در زنجیره بلوکی پابلیک کادنا مورد استفاده قرار می گیرد. KDA در کادنا، مانند اتر در اتریوم، برای پرداخت پاداش استخراج بلاک­های شبکه توسط ماینر­ها به کار می رود و کاربران از آن برای پرداخت کارمزد تراکنش­ها استفاده می کنند.

عرضه کل توکن

ظرفیت تمام عرضه «Kadena Token» یک مقدار ثابت به ارزش یک میلیارد توکن است، که طی گذشت ۱۲۰ سال استخراج می شود. شیوه توزیع آن به این شکل است که ۷۰ درصد از آن به ماینر ها، ۲۰ درصد به خود پلتفرم، ۷ درصد به سرمایه گذاران و ۳ درصد به مشارکت کنندگان اختصاص داده می شود.

اهداف اصلی

هدف اصلی کادنا این است که تنها منبع برای منابع مورد نیاز برای تشکیل نرم افزار های Block Chain باشد. این پلتفرم آینده دار ایجاد شد تا به مشکل مقیاس پذیری پاسخ دهد. این شبکه با تامین امنیت لازم برای کاربران و مخاطبین خود در معاملات و تراکنش های آنها سعی دارد تا از سرمایه و دارایی های سرمایه گذاران، در صورت بروز کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری کند. همچنین سهولت استفاده در این شبکه و سرعت بخشیدن به زمان پردازش تراکنش ها، این ارز را برای بسیاری از افراد محبوب گردیده است.

آینده ارز دیجیتال کادنا

بلاک چین پابلیک Kadena.io شبکه ای است که از یک لایه pow استفاده می کند و Scalability آن در حال افزایش می باشد. این پلتفرم تصمیم دارد از مکانیسم Proof of Work برای بهبود قدرت و Scalability استفاده کند تا در عین حال به حفظ امنیت و یکپارچگی شبکه کمک کند. این شبکه توانسته در سال ۲۰۲۰، با گسترده سازی خود،  از ۱۰ زنجیره به ۲۰ زنجیره گسترش بیابد. این شبکه با دو برابر کردن قدرت عملیاتی پس از این نیز می خواهد ظرفیت تولید و توزیع برای پاسخگویی به تقاضای روز افزون را افزایش دهد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *